Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
Zdravím,
Mám takový divný problém. Asi měsíc jsem používal mdk10.1 a vše fungovalo. Instalaci jsem na svém pc udělal asi 3x nebo 4x (dělal jsem pokusy s distro) a vždy bez problémů. Ovšem nedávno jsem zase přeinstaloval systém protože jsem zkoušel debiana ale zase jsem se chtěl vrátit ke své oblíbené mdk10.1. Jako vždy vložím dvd, spustím instalaci, provedu výběr balíčků, vše se nahraje a...
Jakmilo se zobrazí abych zadal root heslo tak vše zamrzne a nejde s tím nic dělat, dokonce jednou se to vše samo restartovalo. Kdybych tuto stejnou instalaci neprovedl xkrát předtím tak bych to neřešil a zkusil jinou distro, ale tohle mi nedalo. Spustil jsem instalaci mandriva2005 a zůstal jsem na stejném bodě. Vůbec netuším co s tím, jediná změna hardwaru je ta, že jsem vyndal zvukovou kartu ale to sand není kvuli tomu.
Jo ještě jednu změnu jsem udělal a to že jsem si přestal dělit hdd na / ale nechávám na systému jejich defaultní / a /home
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: