abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1838 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: kompilace hostap_cs

    19.9.2005 10:53 koza | skóre: 1
    kompilace hostap_cs
    Přečteno: 171×
    jadro: 2.6.13
    dist: Gentoo

    Nemuzu rozbehnou pcmcia XI-325 v desktope, je pripojena pres Ricoh PCItoPCMCIA.

    postupoval so i podla riesenia http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/49680
    ,podpora pre cardbus v jadre je, modul hostap_cs ties a po make pccard:

    gejt hostap-driver-0.3.9 # make pccard
    tail: `-1' option is obsolete; use `-n 1' since this will be removed in the future
    make: *** No rule to make target `pccard'. Stop.

    nasledovne make install_pccard:
    gejt hostap-driver-0.3.9 # make install_pccard
    tail: `-1' option is obsolete; use `-n 1' since this will be removed in the future
    Installing hostap_crypt_*.o to /lib/modules/2.6.13/net mkdir -p /lib/modules/2.6.13/net
    cp -f driver/modules/hostap_crypt_*.o /lib/modules/2.6.13/net
    Installing hostap.o to /lib/modules/2.6.13/net
    mkdir -p /lib/modules/2.6.13/net
    cp -f driver/modules/hostap.o /lib/modules/2.6.13/net
    Installing hostap_cs.o to /lib/modules/2.6.13/pcmcia
    mkdir -p /lib/modules/2.6.13/pcmcia
    cp -f driver/modules/hostap_cs.o /lib/modules/2.6.13/pcmcia /sbin/depmod -ae

    nasledne modprobe hostap_cs: Sep 19 10:38:58 gejt cardmgr[8066]: executing: 'modprobe -r hostap 2>&1'
    Sep 19 10:38:58 gejt cardmgr[8066]: + FATAL: Module hostap is in use.
    Sep 19 10:38:58 gejt cardmgr[8066]: modprobe exited with status 1
    Sep 19 10:38:58 gejt cardmgr[8066]: exiting
    Sep 19 10:38:58 gejt ds: ds_release(socket 0)
    Sep 19 10:38:58 gejt ds: ds_open(socket 0)
    Sep 19 10:38:58 gejt ds: ds_open(socket 1)
    Sep 19 10:38:58 gejt ds: ds_open(socket 1)
    Sep 19 10:38:58 gejt cardmgr[10143]: watching 1 socket
    Sep 19 10:38:58 gejt cardmgr[10143]: socket 0: XI-325
    Sep 19 10:38:58 gejt No module found in object
    Sep 19 10:38:58 gejt cardmgr[10143]: executing: 'modprobe hostap_cs ignore_cis_vcc=33 2>&1'
    Sep 19 10:38:58 gejt cardmgr[10143]: + FATAL: Error inserting hostap_cs (/lib/modules/2.6.13/pcmcia/hostap_cs.o): Invalid module format
    Sep 19 10:38:58 gejt cardmgr[10143]: modprobe exited with status 1
    Sep 19 10:38:58 gejt No module found in object
    Sep 19 10:38:58 gejt cardmgr[10143]: executing: 'insmod /lib/modules/2.6.13/pcmcia/hostap_cs.o ignore_cis_vcc=33 2>&1'
    Sep 19 10:38:58 gejt cardmgr[10143]: + insmod: error inserting '/lib/modules/2.6.13/pcmcia/hostap_cs.o': -1 Invalid module format
    Sep 19 10:38:58 gejt cardmgr[10143]: insmod exited with status 1
    Sep 19 10:38:58 gejt cardmgr[10143]: bind 'hostap_cs' to socket 0 failed: Invalid argument

    neviem si rady..

    uzitocne info:
    http://localhost.sk/~koza/temp/hostap_cs/cardctl_ident
    http://localhost.sk/~koza/temp/hostap_cs/dmesg
    http://localhost.sk/~koza/temp/hostap_cs/lsmod
    http://localhost.sk/~koza/temp/hostap_cs/lspci
    http://localhost.sk/~koza/temp/hostap_cs/config
    http://localhost.sk/~koza/temp/hostap_cs/pcmcia_restart

    Odpovědi

    19.9.2005 14:23 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    Zkusil bych emerge -av hostap-driver, nevidim důvod, proč si ty drivery kompilovat ručně. Navíc je jistá šance, že ebuild je chytřejší, než uživatel a na nesplněný požadavky vás sám upozorní, nebo je za vás dokonce rovnou vyřeší.
    19.9.2005 14:46 koza | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    to sem proved us predtim, no znejakeho duvodu mi emerge nikdy neskompiloval hostap_cs, proto sem to delal manualne.
    Nicmene tady je prubeh kompilace po emerge -av hostap-driver:

    http://localhost.sk/~koza/temp/hostap_cs/emerge_hostap_cs
    19.9.2005 14:51 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    Tim důvodem je USE flag pcmcia, takže to zkus znova takhle (na jednom řádku, je to jeden příkaz):
    USE="pcmcia" emerge -av hostap-drivers"
    19.9.2005 15:09 koza | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    jo, pravda.. hostap_cs sice skompiloval i loadol, ale po restarte pcmcia, to vlogu vypadalo takto:

    Sep 19 15:01:49 gejt cardmgr[13852]: executing: 'modprobe -r hostap_cs 2>&1'
    Sep 19 15:01:49 gejt cardmgr[13852]: + FATAL: Module hostap_cs is in use.
    Sep 19 15:01:49 gejt cardmgr[13852]: modprobe exited with status 1
    Sep 19 15:01:49 gejt cardmgr[13852]: executing: 'modprobe -r hostap 2>&1'
    Sep 19 15:01:49 gejt cardmgr[13852]: + FATAL: Module hostap is in use.
    Sep 19 15:01:49 gejt cardmgr[13852]: modprobe exited with status 1
    Sep 19 15:01:49 gejt cardmgr[13852]: exiting
    Sep 19 15:01:49 gejt ds: ds_release(socket 0)
    Sep 19 15:01:49 gejt ds: ds_open(socket 0)
    Sep 19 15:01:49 gejt ds: ds_open(socket 1)
    Sep 19 15:01:49 gejt ds: ds_open(socket 1)
    Sep 19 15:01:49 gejt cardmgr[14301]: watching 1 socket
    Sep 19 15:01:49 gejt cardmgr[14301]: socket 0: XI-325
    Sep 19 15:01:49 gejt cardmgr[14301]: 'hostap_cs' already bound to socket 0
    Sep 19 15:01:49 gejt cardmgr[14301]: get dev info on socket 0 failed: No such device

    takze adapter sa neinicializoval.. co myslis, napada te neco?
    19.9.2005 15:32 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    Tak s timhle už neporadim, s pcmcia kartama nemám zatim v linuxu žádný zkušenosti. Ale už jsme se pohnuli a třeba někdo bude vědět, co s timhle.
    19.9.2005 15:42 koza | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    dix za zajem ;-) a vyzva pro dalsi adepty na ceste za pekelnou wifi
    19.9.2005 17:15 koza | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    snad este doplnim /etc/pcmcia/hostap_cs.conf:

    http://localhost.sk/~koza/temp/hostap_cs/hostap_cs.conf
    22.9.2005 09:31 origos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    hmm.. fakt si nevim rady, pls pokud vidite cokolif nestandartniho umne ve vypisech.. napiste pls. dekuji
    3.10.2005 16:32 koza | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    hmm.. spetna zadost o help, nevim stim hnout a karta zapada prachem a sit porad nejede :/
    8.10.2005 21:12 Honza
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    Melo by pomoct downgrade jadra na 2.6.12 nebo upgrade hostapdriveru na 0.4.4 Ja udelal to druhe.
    10.10.2005 10:32 koza | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    tak som skompiloval hostap-driver 0.4.4 a prestala mi ist i PCI xi-626, ale nabehla pcmcia XI-325 ;-) nicmene, pozrel som na homepage hostap a zistil ze je novy 0.4.5 ovladac, ktory po kompilacii zabral a vsetko slape jak ma!

    diky moc, neviem preco som to neurobil uz skorej, vpodstate som ovladac skusal zmenit uz predtym, ale na ine (2.4.x) jadro a tam to neslo, preto som zmene verzii ovladacu uz nevenoval pozornost.
    10.10.2005 10:44 koza | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    mozna jenom jeste jedna vecicka..

    jak pridam pcmcia do boot ci default runlevelu, boot zastavi pri starte cardmanagera a nepomoze nic len restart, odobrat z runlevelu a nastartovat manualne po boote, nejake postrehy?
    11.10.2005 09:18 koza | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    taky doreseno, zrusil som startovani pcmcia a a pridal wlan1.
    zatim to vypada nadejne a startuje taky jak ma.. dekuji
    CIJOML avatar 9.10.2005 12:23 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    Jadro 2.6.14-rc3 obsahuje jiz ovladac hostap primo v sobe. :) Proste preloz tohle jadro a pojede ti to :)
    10.10.2005 10:34 koza | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostap_cs
    diky, za help, neskusil som pretoze zabral prispevok pred tvojim, no raz sa k 2.6.14.x urcite dostanem, pockam ale na stable verziu. ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.