Vznikl Fedora Asahi SIG se zaměřením na počítače Apple. Eric Curtin jej představil na konferenci FOSDEM.
Byla vydána nová verze 1.48 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 110. V platnost vstoupily změny v Odměnách Brave. Končí virtuální BAT (vBAT). Pro vydělávání na tokenech BAT je nutné propojit úschovný účet s profilem odměn aneb vytvořit si účet na Uphold.
Endless OS byl vydán ve verzi 5.0.0. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Google Chrome 110 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 110.0.5481.77 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 15 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.1 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 4.14, 4.19, 5.4, 5.10, 5.15 a 6.1.
Byla vydána nová major verze 4.0.0 multiplatformního BitTorrent klienta Transmission (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Do 13. února běží na Steamu přehlídka nadcházejících her Festival Steam Next | únor 2023 doplněná demoverzemi, přenosy a dalšími aktivitami. Demoverze lze hrát zdarma.
Byl vydán xorg-server 21.1.7. Mimo jiné je řešena zranitelnost CVE-2023-0494 zneužitelná k lokální eskalaci práv (pokud X server běží pod právy roota).
Fedora 38 nabídne celý Flathub. Od Fedory 35 platí, že pokud si v edici Workstation při úvodním nastavení povolíte zdroje třetích stran, nastaví se vám mezi těmito zdroji také Flathub. Ten k dnešnímu dni nabízí zhruba 2000 aplikací ve formátu Flatpak, mezi nimiž naleznete i ty proprietární, které ve Fedoře nejsou k dispozici. Doteď se ale Flathub nastavoval pouze ve filtrované podobě. Dokud si uživatel sám Flathub nepřidal, měl z tohoto
… více »Memtest86+ (Wikipedie), svobodný nástroj pro kontrolu operační paměti, byl vydán ve verzi 6.10. Hlavní novinkou je podpora Secure Bootu.
Mám Slackware 10.2 a Apache 1.3.33. CGI script uložím do /var/www/cgi-bin
a když ho spustím (lokálně, na tom samém počítači):
http://localhost/cgi-bin/script.cgi
v prohlížeči Opera nebo lynx tak je to OK.
Pokud se ale script pokusím spustit v linksu nebo dillu pak links akorát hlásí:
Vysílám žádost
a pořád jako by čekal na odpověď a po delší době server pošle:
Description: internal error - server connection terminated
Pokud zadám přímo:
http://nazevpocitace/cgi-bin/script.cgi
Vyplivne to:
Unknown Host
Description: Unable to locate the server named "nazevpocitace" --- the server does not have a DNS entry. Perhaps there is a misspelling in the server name, or the server no longer exists. Double-check the name and try again.
Řešení je možná jednoduché a bude nejspíše souviset s nastavením DNS (asi v httpd.conf
?) jak je patrno v hlášce. Asi je to trapné, ale já tomu vůbec nerozumím a nevím co mám vlastně hledat a nastavovat (a ta anglina taky nic moc)
Díky za smysluplné odpovědi nebo odkazy.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Lidé dobří, já na to přišel! To jsem ale bambula, dillo a links měli na pevno nastavený proxy.server.cz:port. Opera si s tím "nějak poradila", proto to fungovalo. Stačilo to vymazat z konfiguráků a už to frčí. Moc se omlouvám za ten unáhlený dotaz, já si myslel že už jsem v koncích Ale co, třeba se to někomu bude hodit.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Tiskni
Sdílej: