Připojit neznámý USB flash disk do počítače může být nebezpečné. Dokonce může jít i o život. Někdo rozeslal ekvádorským novinářům USB flash disky, které po připojení do počítače explodují [BBC, Twitter].
Byla vydána nová verze 7.4 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu.
Byla vydána verze 11.0 s kódovým jménem Aramo linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 22.04 LTS a podporována bude do roku 2027. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
Po půl roce vývoje od vydání verze 43 bylo vydáno GNOME 44 s kódovým názvem Kuala Lumpur. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Letošní Turingovou cenu (2022 ACM A.M. Turing Award) získal Bob Metcalfe za vynalezení, standardizaci a komercializaci Ethernetu.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
David Buchanan na svém blogu rozebírá zranitelnost acropalypse (CVE-2023-21036) telefonů Google Pixel. Z výřezu (crop) snímku obrazovky vytvořeného integrovanou aplikací Markup může být možné částečné obnovení původního snímku obrazovky. Viz tweet Simona Aaronse. Vyzkoušet lze webovou aplikaci acropalypse.app. Opraveno v březnové aktualizaci.
[root@s1-test etc]# cat rc.conf HARDWARECLOCK="localtime" TIMEZONE=Europe/Prague KEYMAP=cz-lat2 CONSOLEFONT=lat2-16 CONSOLEMAP= USECOLOR="yes"
[root@s1-test etc]# cat profile # # /etc/profile # export PATH="/bin:/usr/bin:/sbin:/usr/sbin:/usr/X11R6/bin:/opt/bin" export MANPATH="/usr/man:/usr/X11R6/man" export LESSCHARSET="latin1" export INPUTRC="/etc/inputrc" export LESS="-R" # Locale settings (find your locale with 'locale -a') export LANG="cs_CZ.iso88592" export LC_COLLATE="C" export COLUMNS LINES export PS1='[\u@\h \W]\$ ' export PS2='[\u@\h \W]\$ ' umask 022 if [ "$TERM" = "xterm" -o "$TERM" = "xterm-color" -o "$TERM" = "rxvt" -o "$TERM" = "xterm-xfree86" ]; then PROMPT_COMMAND='echo -ne "\033]0;${USER}@${HOSTNAME%%.*}:${PWD/$HOME/~}\007"' fi # load profiles from /etc/profile.d # (to disable a profile, just remove execute permission on it) for profile in /etc/profile.d/*.sh; do if [ -x $profile ]; then . $profile fi done unset profile # End of file
[root@s1-test /]# ls /etc/profile.d/ [root@s1-test /]#
/usr/share/terminfo/x/xterm
z jiné distribuce. Byla to konkrétně Fedora Core 1, můžete zkusit třeba Debian. Je to v balíku ncurses
.
ls /usr/share/terminfo/x/xterm*Můžete zkusit i
rxvt
, ale pak možná nepojedou některé klávesové zkratky.
[root@s1-test ~]# ls /usr/share/terminfo/x/xterm* /usr/share/terminfo/x/xterm /usr/share/terminfo/x/xterm-r5 /usr/share/terminfo/x/xterm+sl /usr/share/terminfo/x/xterm-r6 /usr/share/terminfo/x/xterm+sl-twm /usr/share/terminfo/x/xterm-sco /usr/share/terminfo/x/xterm-1002 /usr/share/terminfo/x/xterm-sun /usr/share/terminfo/x/xterm-1003 /usr/share/terminfo/x/xterm-vt220 /usr/share/terminfo/x/xterm-16color /usr/share/terminfo/x/xterm-vt52 /usr/share/terminfo/x/xterm-24 /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v32 /usr/share/terminfo/x/xterm-256color /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v33 /usr/share/terminfo/x/xterm-88color /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v333 /usr/share/terminfo/x/xterm-8bit /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v40 /usr/share/terminfo/x/xterm-basic /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v43 /usr/share/terminfo/x/xterm-bold /usr/share/terminfo/x/xterm-xfree86 /usr/share/terminfo/x/xterm-color /usr/share/terminfo/x/xterm-xi /usr/share/terminfo/x/xterm-hp /usr/share/terminfo/x/xterm1 /usr/share/terminfo/x/xterm-new /usr/share/terminfo/x/xtermc /usr/share/terminfo/x/xterm-nic /usr/share/terminfo/x/xtermm /usr/share/terminfo/x/xterm-noapp /usr/share/terminfo/x/xterms /usr/share/terminfo/x/xterm-old /usr/share/terminfo/x/xterms-sun /usr/share/terminfo/x/xterm-pcolor [root@s1-test ~]#
TERM="xterm-16color" mcMělo by to jít testovat v
xterm
u. Ale nejlepší by bylo vypůjčit si ten soubor z cizí distribuce.
if [ "$TERM" == "xterm"]; then export TERM="xterm-16color" fiJestli ne, tak... radši nic.
/usr/share/terminfo/x/xterm
z jiné distribuce to je pořád černobílé?
-c
.
V putty:
category > connection > data > terminal details > terminal-type string
zmeniť na xterm-color
.
export TERM=xterm-colorBohužel, jinou možnost jsem jaksi nevymyslel a v konzoli mi to zatím "nekraví". Všem zůčastněným děkuji.
if [ "$TERM" == "xterm" ]; then echo Nutíme xtermu barvičky... export TERM="xterm-color" fiJestli ne, tak... možná jednou budete hledat někde nějakou chybu a nebudete moci přijít na to, v čem je. P.S.: Upravit
/usr/share/terminfo/x/xterm
není od věci. Pokud použiju ten, který se vyplodil při kompilaci ncurses
z originálních zdojových textů, tak jede PuTTY taky černobíle. Jenže s předpisem z Fedory Core 1 je to v pohodě. Proto to sem píšu už potřetí.
Tvůj nápad jak radíš v Putty je ovšem bezvýsledný a nepomáhá.To je dosť zvláštne, mne to pomáha. (Kombinácia Win+Putty na ArchLinux)
Tiskni
Sdílej: