Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
[root@s1-test etc]# cat rc.conf HARDWARECLOCK="localtime" TIMEZONE=Europe/Prague KEYMAP=cz-lat2 CONSOLEFONT=lat2-16 CONSOLEMAP= USECOLOR="yes"
[root@s1-test etc]# cat profile # # /etc/profile # export PATH="/bin:/usr/bin:/sbin:/usr/sbin:/usr/X11R6/bin:/opt/bin" export MANPATH="/usr/man:/usr/X11R6/man" export LESSCHARSET="latin1" export INPUTRC="/etc/inputrc" export LESS="-R" # Locale settings (find your locale with 'locale -a') export LANG="cs_CZ.iso88592" export LC_COLLATE="C" export COLUMNS LINES export PS1='[\u@\h \W]\$ ' export PS2='[\u@\h \W]\$ ' umask 022 if [ "$TERM" = "xterm" -o "$TERM" = "xterm-color" -o "$TERM" = "rxvt" -o "$TERM" = "xterm-xfree86" ]; then PROMPT_COMMAND='echo -ne "\033]0;${USER}@${HOSTNAME%%.*}:${PWD/$HOME/~}\007"' fi # load profiles from /etc/profile.d # (to disable a profile, just remove execute permission on it) for profile in /etc/profile.d/*.sh; do if [ -x $profile ]; then . $profile fi done unset profile # End of file
[root@s1-test /]# ls /etc/profile.d/ [root@s1-test /]#
/usr/share/terminfo/x/xterm
z jiné distribuce. Byla to konkrétně Fedora Core 1, můžete zkusit třeba Debian. Je to v balíku ncurses
.
ls /usr/share/terminfo/x/xterm*Můžete zkusit i
rxvt
, ale pak možná nepojedou některé klávesové zkratky.
[root@s1-test ~]# ls /usr/share/terminfo/x/xterm* /usr/share/terminfo/x/xterm /usr/share/terminfo/x/xterm-r5 /usr/share/terminfo/x/xterm+sl /usr/share/terminfo/x/xterm-r6 /usr/share/terminfo/x/xterm+sl-twm /usr/share/terminfo/x/xterm-sco /usr/share/terminfo/x/xterm-1002 /usr/share/terminfo/x/xterm-sun /usr/share/terminfo/x/xterm-1003 /usr/share/terminfo/x/xterm-vt220 /usr/share/terminfo/x/xterm-16color /usr/share/terminfo/x/xterm-vt52 /usr/share/terminfo/x/xterm-24 /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v32 /usr/share/terminfo/x/xterm-256color /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v33 /usr/share/terminfo/x/xterm-88color /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v333 /usr/share/terminfo/x/xterm-8bit /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v40 /usr/share/terminfo/x/xterm-basic /usr/share/terminfo/x/xterm-xf86-v43 /usr/share/terminfo/x/xterm-bold /usr/share/terminfo/x/xterm-xfree86 /usr/share/terminfo/x/xterm-color /usr/share/terminfo/x/xterm-xi /usr/share/terminfo/x/xterm-hp /usr/share/terminfo/x/xterm1 /usr/share/terminfo/x/xterm-new /usr/share/terminfo/x/xtermc /usr/share/terminfo/x/xterm-nic /usr/share/terminfo/x/xtermm /usr/share/terminfo/x/xterm-noapp /usr/share/terminfo/x/xterms /usr/share/terminfo/x/xterm-old /usr/share/terminfo/x/xterms-sun /usr/share/terminfo/x/xterm-pcolor [root@s1-test ~]#
TERM="xterm-16color" mcMělo by to jít testovat v
xterm
u. Ale nejlepší by bylo vypůjčit si ten soubor z cizí distribuce.
if [ "$TERM" == "xterm"]; then export TERM="xterm-16color" fiJestli ne, tak... radši nic.
/usr/share/terminfo/x/xterm
z jiné distribuce to je pořád černobílé?
-c
.
V putty:
category > connection > data > terminal details > terminal-type string
zmeniť na xterm-color
.
export TERM=xterm-colorBohužel, jinou možnost jsem jaksi nevymyslel a v konzoli mi to zatím "nekraví". Všem zůčastněným děkuji.
if [ "$TERM" == "xterm" ]; then echo Nutíme xtermu barvičky... export TERM="xterm-color" fiJestli ne, tak... možná jednou budete hledat někde nějakou chybu a nebudete moci přijít na to, v čem je. P.S.: Upravit
/usr/share/terminfo/x/xterm
není od věci. Pokud použiju ten, který se vyplodil při kompilaci ncurses
z originálních zdojových textů, tak jede PuTTY taky černobíle. Jenže s předpisem z Fedory Core 1 je to v pohodě. Proto to sem píšu už potřetí.
Tvůj nápad jak radíš v Putty je ovšem bezvýsledný a nepomáhá.To je dosť zvláštne, mne to pomáha. (Kombinácia Win+Putty na ArchLinux)
Tiskni Sdílej: