Byla vydána nová verze 23.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense od této verze postavený na FreeBSD místo HardenedBSD. Kódový název OPNsense 23.1 je Quintessential Quail. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report 2022, ve kterém upozorňuje na zajímavá data spojená s doménou .CZ. Na konci roku 2022 bylo evidováno celkem 1 463 116 domén. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 17 193 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v listopadu (23 581) a nejméně pak v červenci (13 199). Na rozdíl od předchozích let byl poprvé v historii zaznamenán propad v počtu domén zabezpečených
… více »Infisical je open source nástroj s end-to-end šifrováním pro snadnou správu a synchronizaci proměnných prostředí (.env souborů) napříč vývojovým týmem, zařízeními a infrastrukturou. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty GNU poke byl vydán v nové major verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Kosťa Šiškov v posledních několika týdnech na svém blogu vzpomínal na různé přispěvatele do projektu FFmpeg: konec forku Libav, úvod, …, shrnutí.
Byla vydána nová verze 3.7 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 2.19 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Wine 8.0 bylo vydáno. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Tato verze dokončuje přechod na Portable Executable moduly a WoW64 (volání 64bitových knihoven ze 32bitových aplikací).
Jon Masters znovu oživil Linux Kernel Podcast, ve kterém shrnuje dění v e-mailových konferencích vývojářů jádra Linux za uplynulý týden. První díl nové řady (přepis) vyšel 21. ledna. Neslibuje ale vydání podle pevného harmonogramu. Podcast dříve vydával v letech 2009 a 2017.
Byla vydána nová verze 5.9 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu.
Byla vydána verze 1.22.0, tj. první stabilní verze nové řady 1.22, multiplatformního multimediálního frameworku GStreamer (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání.
#update-alternatives --list x-window-manager /usr/bin/kwin /usr/bin/xfwm4 /usr/bin/fluxboxtzn. po zvoleni WM treba
/usr/bin/fluxbox
jako defaultniho se bude spoustet fluxbox atd. Nicmene stejne nakonec zalezi pouze na
#update-alternatives --list x-session-manager /usr/bin/startkde /usr/bin/xfce4-sessiontzn. ktery
x-session-manager
je defaultni.
Nerozumim tedy jak spoustet ten fluxbox a jaky je vlastne rozdil mezi window managerem (kwin,xfwm4,fluxbox) a session managerem (startkde,xfce4-session).
Mohl by mi to prosim nekdo vyjasnit, prip. me odkazat na nejaky vysvetlujici text?
Omlovam se, jestli se to tady jiz resilo, ale nenasel jsem to.
Dekuji
#!/bin/sh xbindkeys fetchmail xscreensaver& #gkrellm& psi& #exec gnome-session #exec xfce4-session exec fluxbox #fvwm-root /home/jachym/o/listy.png #exec fvwm2 #exec gnome-session #exec icewm-sessionnezapomente dat
chmod 700 .xsession
.
pak se mi v kazdem prostredi alespon spusti to zakladni (psi, xbindkeys, fetshmail a xscreensaver) a clovek ma alespon funkcni system na dalsi experimentovani
Tiskni
Sdílej: