Představeny byly oficiální Raspberry Pi microSD karty třídy A2 a silikonový kryt na Raspberry Pi 5.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.9.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat klávesnice, notebooky, myši, podložky pod myš, keypady, sluchátka a další zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
You passed an undefined mode number.
Press <RETURN> to see video modes available,
<SPACE> to continue or wait 30 secs.
Video adapter: VESA VGA
Mode: COLS X ROWS:
0 0F00 80x25
1 0F01 80x50
2 0F02 80x43
3 0F03 80x28
4 0F05 80x30
5 0F06 80x34
6 0F07 80x60
Enter mode number or ´scan´:
Chtel bych, aby se idealne pouzivalo jen moje nastaveni rozliseni konzole a nenabihala pri bootu tahle vec.
Stejne bych chtel pouzivat TV vystup jen v Xkach na presmerovani filmu z mplayeru atp.
Nevite nekdo, kde tohle nastavit?
vga=???
?
video=mtrr,vesafb:1024x768 vga=0x317
Diky za kazdy nakopnuti, je to celkem otravna vlastnost.
bez "vga=..." v grub.conf to skutecne odstrani dotaz bri bootu systemu, ale zaroven prijdu o svy 1024x768 rozliseni konzole. To by zrovna nemuselo :)
Zrejme se pokousi nastavit video mod pro monitor i TV, jakoby to byl jeden vystup. Takze asi zrejme nekde nastavit, aby se TV-out v konzoli ignoroval?
Tiskni Sdílej: