Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Stručná odpověď - ne, nic takového neexistuje. Jaksi z principu věci neexistuje na světě síla, která by mi mohla zabránit nastavit si na svém počítači naprosto libovolnou IP adresu.
Lze se proti tomu různě bránit, například switchem s filtrací na 3. vrstvě, takže ta "neoprávněně" nastavená adresa nebude fungovat a ničemu neublíží. Tyto ochrany jsou ale jednak poměrně drahé a jednak silně závislé na konkrétním uspořádání sítě.
iptablesna serveru a to zpusobem ze kazdy ucastnik ma jen jednu ip a hw adresou se kterou muze ven. Coz znamena ze kdyz si hodi jinou tak mu to stejne nepujde.
Obecně ovšem platí, že jakoukoliv ochranu tohoto typu (ať už pomocí switchů, pomocí iptables a podobně) může implementovat pouze ten, kdo administruje danou síť jako celek. Obávám se ale, že původní tazatel měl namysli, jak se může bránit on jako koncový uživatel před jiným koncovým uživatelem. A v takové situaci se skutečně nedá bránit vůbec nijak.
Napiste oznaceni (Super Stack 3300, 4400... Baseline..) poradim vam co s nimi..
Vesmes vsechny maji RS232 konzoli, potrebujete krizeny seriovy kabel, defaultni nastaveni je 19200 bd, 8 bit, bez parity ,1 stop bit, username: admin, heslo je prazdne..
Nicmene L3 funkcionalita je az ve velmi drahych radach..
Hmm, ani jeden z nich neumi zachazet s treti vrstvou :(
4400 je velmi dobra rada, posledni sw umi i shaping na 2 vrstve (po 1Mbit) QOS a pod, mozna by slo jit touto cestou.. ale to uz jsme dost OT
Tiskni
Sdílej: