abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    10.7. 12:55 | Bezpečnostní upozornění

    Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.7. 11:55 | Humor

    Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    10.7. 02:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 01:11 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 389 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: open suse 10.0 a '--disable-session' '--without-mysql'

    30.11.2005 19:02 korda | skóre: 1
    open suse 10.0 a '--disable-session' '--without-mysql'
    Přečteno: 310×
    Zdravím, začínám si s linuxem a vybral jsem suse ale při instalaci apache2 a po zapnutí(povolení) php4.4 se mi (ani při druhem pokusu) nerozběhla podpora session a mysql, phpinfo() hlásí '--disable-session' '--without-mysql', prohledal sem internet,a le vzhledem k mým malým zkušenostech s linuxem mi tyto rady nebyly moc platné, prisím o radu někoho, kdo tento problém vyřešil. P.S. pokusil sem se stáhnout php5, ale nezkompiloval sem to, .configure proběhlo, ale pak make neudělalo nic, pokusil sem se příkazem makerpm (snad) udělat rmp, ale skončil sem na tom, že se vytvořil soubor php-5.1.1.spec, ale po jeho spuštění se oběvilo mnoho chybových hlášek: bash: fg: %description: no such job bash: fg: %prep: no such job bash: fg: %setup: no such job bash: ./buildconf: No such file or directory bash: fg: %build: no such job sh: ./configure: No such file or directory make: *** No targets specified and no makefile found. Stop. mv: cannot stat `sapi/cgi/php': No such file or directory sh: ./configure: No such file or directory make: *** No rule to make target `clean'. Stop. make: *** No targets specified and no makefile found. Stop. mv: cannot stat `php.keepme': No such file or directory bash: fg: %install: no such job install: cannot stat `.libs/libphp5.so': No such file or directory install: cannot stat `sapi/cli/php': No such file or directory install: cannot stat `sapi/cgi/php': No such file or directory install: cannot stat `sapi/cli/php.1': No such file or directory install: cannot stat `php.ini-recommended': No such file or directory install: cannot stat `modules/*.so': No such file or directory bash: fg: %clean: no such job bash: fg: %changelog: no such job bash: php-5.1.1.spec: line 82: syntax error near unexpected token `newline' bash: php-5.1.1.spec: line 82: `* Thu Nov 27 2003 Marcus Boerger helly@php.net'

    Odpovědi

    30.11.2005 19:24 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: open suse 10.0 a '--disable-session' '--without-mysql'
    Predovsetkym - pokial na to nemas vazny dovod, nic nekompiluj, vsetko je v distribucii ;-)
    To co tebe chybalo, je php4-mysql.rpm
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    30.11.2005 19:34 korda | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: open suse 10.0 a '--disable-session' '--without-mysql'
    OK, zapomněl jsem ještě napsat, že sem před druhým pokusem nainstaloval yastem php moduly pro mysql a i pro session, ale bohužel to nebylo nic platné, asi je problém v tom, jak to PHPéčku říct, aby to při instalaci (povolení v yastu html server > php4 module) vzal v potaz nebo jaký by měl být postup?
    30.11.2005 19:42 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: open suse 10.0 a '--disable-session' '--without-mysql'
    Pisem to z hlavy, takze nieco moze chybat, ale dufam ze nie

    1 - nainstaluj si baliky apache2.rpm, apache2-prefork.rpm, apache2-mod_php.rpm, php4.rpm, php4-mysql.rpm, php4-session.rpm, mysql.rpm, mysql-server.rpm
    2 - spusti YaST a v dialogu moduly zapni modul php4
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    30.11.2005 19:54 korda | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: open suse 10.0 a '--disable-session' '--without-mysql'
    Takže vypnout a smazat v yastu http server a pak ho nainstalovat jako rpm v yastu a pak aktivovat v yastu http server. Dobrá vyzkouším.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.