Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 150. Aktuální verze Firefoxu je 152. V březnu bylo oznámeno, že od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. To by znamenalo, že Chrome v číslování verzí Firefox brzy přeskočí. Vývojáři Firefoxu proto také od září přecházejí na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. :-)
Microsoft Comic Chat (Wikipedie), tj. grafický IRC klient z devadesátek, který převáděl konverzace na IRC do podoby komiksových panelů, a který zpopularizoval font Comic Sans, je dnešním dnem open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Byla vydána (𝕏) nová verze 26.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.7 je Xenial Xenops. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Na Seznam nepovolených internetových her (Wikipedie) se k 13. 7. 2026 dostala predikční platforma Polymarket.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 167 (pdf) a Hello World 30 (pdf).
Byla vydána nová verze 3.22.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
FreeBSD odstranilo poslední GPL kód ze základního systému. Konkrétně dpv, libdpv, libfigpar a dialog. Instalátor před čtyřmi lety přešel z dialogu na bsddialog.
Sociální síti 𝕏 (dříve Twitter) má dnes 20 let. Pro veřejnost byla zpřístupněna 15. července 2006.
Insula Faktury je open source generátor faktur, který běží přímo ve webovém prohlížeči. Žádná registrace, žádné sledování, žádné omezení. Zdrojové kódy jsou k dispozici na Codebergu.
První Mobile Linux Hackday v Plzni, tj. komunitní setkání věnované Linuxu na mobilních zařízeních, proběhne 24. července od 10:00. Akce je otevřená všem zájemcům – od zvědavců po zkušené vývojáře. Dopoledne proběhnou přednášky Davida Heidelberga a Petra Hodiny o aktuálním stavu mobilního Linuxu: proč vůbec chtít tučňáka v kapse, jaké telefony jsou dnes dobře podporované a co taková podpora obnáší. Po obědě se zaměříme na konkrétní
… více »Apecko je nastaveno nasledujicim spusobem:
/sbin/ifconfig ath1 up
/sbin/iwconfig ath1 mode master
/sbin/iwpriv ath1 mode 1
/sbin/iwconfig ath1 channel 161
/sbin/iwconfig ath1 essid pokus
klient je nastaven takto
/sbin/ifconfig ath0 up
/sbin/iwconfig ath0 mode managed essid pokus
/sbin/iwpriv ath0 mode 1
/sbin/iwconfig ath0 channel 161
de facto jsem to mel shodne nastaveno i pro 2,4 GHz a vse fungovalo tak jak melo. Zkousel jsem si pohrat i s athctrl a skrze tento programek nastavit delsi dobu cekani na ack
Problem je v tom ze se to vubec "nesparuje" klient vs. ap i kdyz klient apcko vidi bez vetsich problemu
ale vzdy na vypise iwconfig je sila signaliu -95db i kdyz pri scanovani najde silu signalu cca -86 db
a co je dal zajimavy tak pri vypise iwlist ath0 peers ukaze mi to apcko kam bych se chtel pripojit, ale na tom apcku neukazije nic
WRAPskladovak ~ # iwlist ath1 peers
ath1 No Peers/Access-Point in range
K240_4_WRAP ~ # iwlist ath0 peers
ath0 Peers/Access-Points in range:
00:0B:6B:37:8D:59 : Quality=9/94 Signal level=-86 dBm Noise level=-95 dBm
K240_4_WRAP ~ # iwlist ath0 scan
ath0 Scan completed :
Cell 01 - Address: 00:0B:6B:37:8D:59
ESSID:"pokus"
Mode:Master
Frequency:5.805 GHz (Channel 161)
Quality=9/94 Signal level=-86 dBm Noise level=-95 dBm
Encryption key:off
Bit Rate:6 Mb/s
Bit Rate:9 Mb/s
Bit Rate:12 Mb/s
Bit Rate:18 Mb/s
Bit Rate:24 Mb/s
Bit Rate:36 Mb/s
Bit Rate:48 Mb/s
Bit Rate:54 Mb/s
Extra:bcn_int=100
WRAP ~ # iwconfig
ath0 IEEE 802.11a ESSID:"pokus"
Mode:Managed Frequency:5.805 GHz Access Point: 00:0B:6B:37:8D:59
Bit Rate:6 Mb/s Tx-Power:50 dBm Sensitivity=0/3
Retry:off RTS thr:off Fragment thr:off
Encryption key:off
Power Management:off
Link Quality=0/94 Signal level=-95 dBm Noise level=-95 dBm
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:54 Invalid misc:54 Missed beacon:0Kdyby nahodou nekdo tusil kde je v tom bota, byl bych hrozne moc vdecny,.. ja uz se tu s tim peru druhy den a verim ze uz nemam sanci to najit.
Diky, Petr
ted co mi uz venku na tu antenu prsi tak to slape vsechno jak ma diky za odpoved.. Petr
Tiskni
Sdílej: