Digg (Wikipedie), "místo, kde můžete sdílet a objevovat to nejlepší z internetu – a nejen to", je zpět. Ve veřejné betě.
Po .deb balíčcích Mozilla nově poskytuje také .rpm balíčky Firefoxu Nightly.
Vývojové prostředí IntelliJ IDEA slaví 25. narozeniny (YouTube).
Vedení společnosti NVIDIA údajně povolilo použití milionů knih ze známého 'warez' archivu Anna's Archive k výcviku umělé inteligence, ačkoliv vědělo, že archiv tyto knihy nezískal legální cestou. Žaloba, ve které se objevují i citace interních dokumentů společnosti NVIDIA, tvrdí, že NVIDIA přímo kontaktovala Anna's Archive a požadovala vysokorychlostní přístup k datům knihovny.
Grafický správce balíčků Myrlyn pro SUSE a openSUSE, původně YQPkg, dospěl do stabilní verze 1.0.0. Postaven je nad libzypp a Qt 6. Projekt začal na SUSE Hack Weeku 24.
Vývojáři se podařilo vytvořit patch pro Wine, díky kterému je možné na linuxovém stroji nainstalovat a spustit Adobe Photoshop (testováno s verzemi Photoshopu PS2021 a PS2025). Dalším patchem se podařilo umožnit dokonce instalaci téměř celého Adobe Creative Cloud Collection 2023, vyjma aplikací Adobe XD a Adobe Fresco. Patch řeší kompatibilitu s windowsovými subsystémy MSHTML - jádrem prohlížeče Internet exporer, a MSXML3 - parserem
… více »Hackeři zaútočili na portál veřejných zakázek a vyřadili ho z provozu. Systém, ve kterém musí být ze zákona sdíleny informace o veřejných zakázkách, se ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) nyní pokouší co nejdříve zprovoznit. Úřad o tom informoval na svém webu a na sociálních sítích. Portál slouží pro sdílení informací mezi zadavateli a dodavateli veřejných zakázek.
Javascriptová knihovna jQuery (Wikipedie) oslavila 20. narozeniny, John Resig ji představil v lednu 2006 na newyorském BarCampu. Při této příležitosti byla vydána nová major verze 4.0.0.
Singularity je rootkit ve formě jaderného modulu (Linux Kernel Module), s otevřeným zdrojovým kódem dostupným pod licencí MIT. Tento rootkit je určený pro moderní linuxová jádra 6.x a poskytuje své 'komplexní skryté funkce' prostřednictvím hookingu systémových volání pomocí ftrace. Pro nadšence je k dispozici podrobnější popis rootkitu na blogu autora, případně v článku na LWN.net. Projekt je zamýšlen jako pomůcka pro bezpečnostní experty a výzkumníky, takže instalujte pouze na vlastní nebezpečí a raději pouze do vlastních strojů 😉.
Iconify je seznam a galerie kolekcí vektorových open-source ikon, ke stažení je přes 275000 ikon z více jak dvou set sad. Tento rovněž open-source projekt dává vývojářům k dispozici i API pro snadnou integraci svobodných ikon do jejich projektů.
usb 2-1: new low speed USB device using ohci_hcd and address 8 drivers/usb/input/hid-core.c: usb_submit_urb(ctrl) failed drivers/usb/input/hid-core.c: timeout initializing reports input: USB HID v1.10 Keyboard [ABBAHOME] on usb-0000:00:03.1-1 usbcore: registered new driver usbkbd drivers/usb/input/usbkbd.c: :USB HID Boot Protocol keyboard driver(pokud v jádře povolím/nepovolím USB HID Boot Protocol keyboard driver, chová se to stejně)
lsusb -v o klávesnici říká:
Bus 002 Device 008: ID 05d5:6782
Device Descriptor:
bLength 18
bDescriptorType 1
bcdUSB 1.10
bDeviceClass 0 (Defined at Interface level)
bDeviceSubClass 0
bDeviceProtocol 0
bMaxPacketSize0 8
idVendor 0x05d5
idProduct 0x6782
bcdDevice 1.01
iManufacturer 0
iProduct 1 ABBAHOME
iSerial 0
bNumConfigurations 1
Configuration Descriptor:
bLength 9
bDescriptorType 2
wTotalLength 34
bNumInterfaces 1
bConfigurationValue 1
iConfiguration 0
bmAttributes 0xa0
Remote Wakeup
MaxPower 100mA
Interface Descriptor:
bLength 9
bDescriptorType 4
bInterfaceNumber 0
bAlternateSetting 0
bNumEndpoints 1
bInterfaceClass 3 Human Interface Devices
bInterfaceSubClass 1 Boot Interface Subclass
bInterfaceProtocol 1 Keyboard
iInterface 0
HID Device Descriptor:
bLength 9
bDescriptorType 33
bcdHID 1.10
bCountryCode 0
bNumDescriptors 1
bDescriptorType 34 Report
wDescriptorLength 165
cannot get report descriptor
Endpoint Descriptor:
bLength 7
bDescriptorType 5
bEndpointAddress 0x82 EP 2 IN
bmAttributes 3
Transfer Type Interrupt
Synch Type none
wMaxPacketSize 8
bInterval 10
Language IDs: (length=4)
0409 English(US)
Na netu jsem hledal, bohužel mi to nijak nepomohlo
Tady na ábíčku jsem našel slibnou diskuzi, bohužel tam není napsáno, jak se to vyřešilo...
Pokud někdo tušíte, kde dělám chybu (mám neblahé tušení, že to je asi konfigurací jádra, nebo něčím podobně zvrhlým), budu moc rád, pokud mi poradíte. Předem díky!
usbkbd (přímý přístup na usb klávesnici, v konfiguraci kernelu se přímo píše, že dokud nejsem absolute sure tak to nemám používat
) a modul usbhid se ji sice snaží nějak podchytit, ale nějak se nedomluví...
Tak problém jsem sice nějak vyřešil, ale mám smíšené pocity... Nevadí ono usbkbd nějak? Nestane se brzy deprecated? Co to je vlastně zač? Je špatně klávesnice nebo něco v kernelu? Používá někdo tento modul? Je plně funknčí? No pokud by se někdo obtěžoval mi to nějak osvětlit, budu moc rád
Díky
Zkousel jsem vse mozne ale nevim s rady, jediny rozdil v tomto problemu je ze ja mam tu kavesnici pripojenou v notebooku a mam tedy klavesnice dve a chci aby fungovali obe najednou. Zkousel jsem editovat vsemozne xorg.conf ale nei platno prosim o radu... DikyJeste co vypisuje dmesg po pripojeni klavesnice: VYTAHL jsem ji:
hub 4-0:1.0: state 5 ports 2 chg 0000 evt 0002
uhci_hcd 0000:00:1d.2: port 1 portsc 008a,00
hub 4-0:1.0: port 1, status 0100, change 0003, 12 Mb/s
usb 4-1: USB disconnect, address 3
usb 4-1: usb_disable_device nuking all URBs
usb 4-1: unregistering interface 4-1:1.0
usb 4-1:1.0: hotplug
usb 4-1: unregistering device
usb 4-1: hotplug
hub 4-0:1.0: debounce: port 1: total 100ms stable 100ms status 0x100
uhci_hcd 0000:00:1d.2: suspend_rh (auto-stop)
hub 1-0:1.0: state 5 ports 8 chg 0000 evt 0020
ehci_hcd 0000:00:1d.7: GetStatus port 5 status 001403 POWER sig=k CSC CONNECT
hub 1-0:1.0: port 5, status 0501, change 0001, 480 Mb/s
hub 1-0:1.0: debounce: port 5: total 100ms stable 100ms status 0x501
ehci_hcd 0000:00:1d.7: port 5 low speed --> companion
uhci_hcd 0000:00:1d.2: wakeup_rh (auto-start)
ehci_hcd 0000:00:1d.7: GetStatus port 5 status 003002 POWER OWNER sig=se0 CSC
hub 4-0:1.0: state 5 ports 2 chg 0000 evt 0002
uhci_hcd 0000:00:1d.2: port 1 portsc 01a3,00
hub 4-0:1.0: port 1, status 0301, change 0001, 1.5 Mb/s
hub 4-0:1.0: debounce: port 1: total 100ms stable 100ms status 0x301
usb 4-1: new low speed USB device using uhci_hcd and address 4
usb 4-1: skipped 1 descriptor after interface
usb 4-1: default language 0x0409
usb 4-1: new device strings: Mfr=0, Product=1, SerialNumber=0
usb 4-1: Product: ABBAHOME
usb 4-1: hotplug
usb 4-1: adding 4-1:1.0 (config #1, interface 0)
usb 4-1:1.0: hotplug
usbhid 4-1:1.0: usb_probe_interface
usbhid 4-1:1.0: usb_probe_interface - got id
Možná zkus ji mít zapojenou od bootu (možná si s ní neumí hotplug rady) nebo zkus mít ten modul usbkbd zakompilovaný natvrdo (ne jako modul).
Ale vložil si mi brouka do hlavy, ještě si s tím pohraju a pokud na něco přijdu, dám vědět.
Tiskni
Sdílej: