Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Zdravím.
Na svuj notebook jsem si nainstaloval ArchLinux 0.7.1.
Problem je v tom, že při bootování při "Starting hotplug daemon [BUSY]" počítač totálně zamrzne, nefunguje nic, jediné, co můžu udělat je počítač vypnout.
Někdy (asi ve 20% případů) se PC nekousne a nabootuje, ale i tak trvá start hotplug daemona dost dlouho. Pokud ho vypnu (toho daemona), nefunguje mi síťovka (v PCMCIA slotu) a zvukovka (vestavěná).
Zkoušel jsem najít zákonitost v tom, kdy to nabootuje a kdy ne, ale nepovedlo se mi to.
Nevíte někdo, co s tím ?
Děkuji.
Z.H.
PS. Ta sitovka je TP-LINK a funguje s 8139too driverem, zvukovka je NeoMagic 256NM (snd-nm256).
/etc/modprobe.conf
. Podle svého nastavení jsem vytvořil toto, třeba to zabere:
alias char-major-116 snd alias char-major-14 soundcore alias sound-service-0-0 snd-mixer-oss alias sound-service-0-1 snd-seq-oss alias sound-service-0-3 snd-pcm-oss alias sound-service-0-8 snd-seq-oss alias sound-service-0-12 snd-pcm-oss alias snd-card-0 snd-nm256 alias sound-slot-0 snd-nm256Potom je ještě potřeba nahrát do paměti ony moduly, protože při použití
udev
(který bych stejně klidně vyhodil, protože si občas nesedne s novějším jádrem, s ovladači Nvidie a kdo ví čím vším ještě) se neudělají potřebné soubory v /dev/snd
dokud nejsou tyto v paměti zavedeny.
U síťové karty je potřeba do paměti zavést onen 8139too
, ale když jde o PCMCIA síťovku, bude asi potřeba ještě nějaký ten PCMCIA modul. (PCMCIA nemám, takže nemůžu uvést podrobnosti.)
Samotné zavádění modulů dělá příkaz modprobe
, který je spouštěn nějakým spouštěcím skriptem (asi v /etc/rc.d/init.d
, /etc/init.d
nebo někde jinde - liší se to podle distribuce).
P.S.: Může se hodit výpis lsmod
po náhodně úspěšném zavedení systému s hotplug
em.
P.P.S.: Možná pomůže novější verze udev
, hotplug
a jádra, ale první jmenovanou věc mám rád dost málo, takže obvykle navrhuji se jí zbavit.
pacman -S hwd lshwd
a pak ješte v rc.conf
!hotplug hwd
Ted jsem to někde četl a nahodil u mě. Můžu říct, že se již hotplug nenahazuje 15s, ale vůbec :) ftip
Hotplug se nahradí daemonem hwd a ten se mi zapíná cca 1-2s, celkem citelný rozdíl..
PS. vše se chová tak jak má i bez daemona hotplug.
!hotplug hwd network ...................dalsia vec je, ze dokonca teraz je pristupne uz jadro 2.6.14.4 s podporou initrd a autonarhravanim modulov a podporou pcmciautils, ktora je novsia ako pcmcia-cs a netreba v nej nahravat demona pcmcia a modul pre sietovku sa zavedie automaticky, ak je v jadre
v /etc/rc.conf najdes moznost MOD_AUTOLOAD=yes alebo no, to je automaticke zavadzanie modulovnove udev nahradzuje uplne hotplug, takze ak budes upgradovat,tak aj tak bude chciet hotplug dat prec, len neviem, ci nove udev je uz v current alebo este v testing, lebo ja pouzivam aj testing baliky dokonca zevraj pri autoloadovani modulov netreba pouzivat ani hwd ani hotplug, staci udev, ale ja si moduly zavadzam manualne, takze pouzivam hwd vsetky tieto veci su popisane na oficialnej stranke www.archlinux.org po anglicky, ked si nieco upgradujes, tak je dobre si precitat oznamenia o novych funkciach.
Děkuji všem. Nakonec jsem to vyřešil tak, že modul pro zvukovku se tahá přímo z rc.conf. Místo hotplugu mám ten hwd, je opravdu výrazně rychlejší. Nicméně se objevily ješte menší problémy, a to sice:
diky
Z.H.
Moznost MOD_SUTOLOAD v rc.conf vubec nemam, mam to tam dopsat ?
pcmciautils mam nainstalovane, ale v rc.conf mam PCMCIA vypnute a vsechno zda se funguje dobre.
Ty síťový profily jsou super...dík za info.
Zdá se, že budu muset patchnout ten modul snd-nm256...
Z.H.
Tiskni
Sdílej: