git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
dos charset = ISO8859-2 unix charset = ISO8859-2 display charset = ISO8859-2Co se přihlašování ke SWATu týče, bych chtěl připomenout, že heslo je UNIXové. Určitě to není heslo generované programem smbpasswd. Pak bych chtěl podotknout, že přihlásit se ke SWATu může kdokoliv. Běžný uživatel má sice přístup pro čtení, ale může prohlíže soubor smb.conf
selhaly-li všechny pokusy, je načase přečíst si návodA pozorně.
unix charset = ISO-88859-2No nevím, jak jsem to mohl přehlédnout. Stačilo opravit na
ISO8859-2
.Pak už ani testparm
neprotestoval proti dos charset = 852 //namisto puvodniho CP852//Teď vidím správně diakritiku při všech způsobech připojení k serveru. (NFS, SMB Linux-Linux i win-Linux, FTP Linux-Linux. Jen ftp Win-Linux samozřejmě dělá blbosti, ale to je "vlastnost, ne chyba", jak by řekl Bill).
Tiskni
Sdílej: