Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
Ahoj, vespolek,
mam potize s pripojenim licq, na poprve (bez adresare .licq) v /~ se pripojim, zadam uin a jsem online. Ovsem s funkcnim adresarem a ulozenou konfiguraci mi to stabilne pise:
00:54:12: [INI] Qt GUI configuration. 00:54:12: [INI] Geometry configuration (28, 26) (150 x 493) 00:54:12: [INI] Applying basic skin. 00:54:26: [SRV] Requesting logon (#24742)... 00:54:26: [SRV] Connecting to login server. 00:54:26: [SRV] Resolving login.icq.com port 5190... 00:54:26: [SRV] ICQ server found at 64.12.161.185:5190. 00:54:26: [SRV] Opening socket to server. 00:54:27: [WRN] error during receiving from server socket( Spojení zrušeno druhou stranou 00:54:27: [SRV] Dropping server connection.
Zkousel jsem strace, v nem jsem nic nevidel, na www.licq.org se jeste podivam.
Pouzivam verzi 1.3.0, co je dodavana s MDV2006.
Napada vas, co s tim?
Pouzivam jeste Kopete k druhemu uin a tam to zda se kmita (ale nemam tam tolik lidi - presto se tvari online).
Stahl jsem archiv licq 1.3.2, posledni radky po "svate trojici" konci hlaskou "Now enter the plugins directory and build the GUI plugin.", v terminalu pri "licq" mi nabehne dosavadni verze - delam nekde chybu?
Řešení dotazu:
Děkuju převelice, je to zřejmě ono! Můj licq.conf vypadá taky takhle:
[owners] NumOfOwners = 1 Owner1.Id = 0 Owner1.PPID = Licq
čili pro zatím vyřešeno (ještě to ověřím). (Vkládám popis z té debianí stránky)
the bug has apparently been fixed upstream, and your latest upload to experimental (1.3.1+1.3.2RC2-1) contains the fix.
TO je dobrý nápad ... ale já grafické "vychytávky" moc nemusím, hlavní je u mne funkčnost. Má gaim něco jako "network status"? Stejně obšírné možnosti nastavování? To je to, proč zůstávám navzdory všemu u licq. Nestojím o jednoúčelové (=jednoduché) nástroje (to ale není narážka na linux), kde jediné, co uvidím, je že mi někdo napsal, o něco, co mi přejde jako napsaná rychlokvaška v grafickém ide.
Přinejhoršim si to začnu (=pokusím se) opravovat sám.
Omlouvám se za unáhlednou reakci, gaim jsem teď zkusil a nevypadá až tak marně. Čili snad i něco umí
Tiskni
Sdílej: