Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.12.
Byla vydána verze 31.0 svobodného softwaru OBS Studio (Open Broadcaster Software, Wikipedie) určeného pro streamování a nahrávání obrazovky počítače. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Pravdepodobne sa Opera nainštalovala inde ako do /usr/ (je dosť možné, že do /usr/local/). Skús napísať which opera
, ak ti vypíše /usr/local/bin/opera
, tak je to naozaj tak.
V každom prípade budeš musieť tento skript zeditovať tak, aby OPERA_BINARYDIR ukazoval na správny adresár (je to hneď na štvrtom riadku a defaultne je tam /usr/lib/opera/8.51-20051114.5). Túto premennú uprav tak, aby tam namiesto /usr/
bolo to isté, čo pred bin
vo výpise which opera
(tzn. napríklad /usr/local/lib/opera/8.51-20051114.5
).
To všetko platí v prípade "štandardnej" inštalácie, neviem presne, čo obnáša v tvojom prípade inštalácia pomocou installpkg, kde si zohnal balíček a čo v ňom vlastne je.
Napíš prosím presný postup, ako si balíček nainštaloval. Na stránkach opera.com sa síce dajú stiahnuť "balíky" pre Slackware, ale nie sú to balíky určené na nainštalovanie pomocou installpkg
, a nie sú ani určené pre Slackware 10.1.
Tiskni Sdílej: