abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Nová verze

    Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 00:55 | Pozvánky

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 00:22 | Komunita

    GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    10.5. 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 589 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Dotaz: Ještě jednou baterie (bastlíř neumětel...)

    24.1.2006 09:33 HonzaRez
    Ještě jednou baterie (bastlíř neumětel...)
    Přečteno: 401×
    Čau lidi, koupil jsem před časem použitý HP Omnibook 4150 s tím, že má nefunkční akumulátor. Nejdřív jsem sháněl všude možně staré baterky, až mi na OC fóru pomohl kolega a opravil mi vadné napájení. Takže sumasumárum mám teď tři baterie. Jedna je naprosto funkční a vydrží s úsporou víc než půldruhé hodiny. Ovšem nastal čas, abych se podíval, jak jsou na tom ty druhé dva kusy, co se mi podařilo získat (nestály moc, ale přece bych je rád používal). Jsa ynteligentní jako Seznam, provedl jsem už v dobách bádání nad problematikou podle rad v různých webových diskusí jednoduchou operaci. Rozpojil jsem elektroniku od prvního článku, protože by to prý mohlo aku resetovat a ten by potom mohl nabíjet skoro celou kapacitu jako zamlada (nevím, nakolik je to blbost, ale to už je jedno). Takže v současné době jsem prostě ty drátky připájel zpět a hurá jedeme. Jenže ne tak úplně... Obě obstály v mém testu funkčnosti. Nejdřív jsem je nabil a Klaptop ukazoval dobíjení. Dobře. Pak jsem je zasunul a po zapnutí nastartoval do biosu. Obě vydržely v biosu bez zaváhání skoro půldruhé hodiny. Myslel jsem si, že mám vyhráno. Ne! Pokud spustím cely systém (Mandriva 2006) a chvíli cokoliv dělám (půl hodiny), notýsek najednou vypne. Baterie je přitom skoro plná a pokud notes znova zapnu, zase běží. Ale jenom chvíli a pak zase vypne. Pokud to chvíli nechám ležet a zapnu, běží déle... Z toho usuzuju, že se jedná o citlivost na teplo. Jenže nechápu, že se takhle chovají obě? Má to souvislost s mou chirurgií? Dá se to řešit? Díky všem za nápady.

    Odpovědi

    24.1.2006 09:49 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě jednou baterie (bastlíř neumětel...)
    A neni problém spíš v přehřívání jiný částí notebooku (CPU, disk)? Jak dlouho vydrží v nabootovanym systému, když na něm nic neděláte? Máte v jádře zapnutou podporu APM (případně i ACPI)?
    24.1.2006 11:23 medulin | skóre: 31 | blog: medulin | ČR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ještě jednou baterie (bastlíř neumětel...)
    Ty baterky maji sice jeste nejakou kapcitu, ale uz asi nedokazi davat velky proud. Po spusteni OS zacne mit asi grafika vetsi odber, zapnou se PCMCIA sloty atd.... Pri vetsi odberove spicce klesne napeti na baterce pod povolenou mez a notebook vypne. Pokud je chvily vypnuty napeti se zase zvisi a proto jde zase zapnout. Baterie uz neni dostatecne tvrdy zdroj, mozna bude nejaky clanek vadny nebo vsechy.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.