Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zdravím čtenáře abíčka,
má otázka sice nesouvisí přímo s Linuxem, ale trochu s bezpečností dat, tak snad nepobouří
Do minulého roku mi stačilo heslo k e-mailu (dobře, tak ke dvěma, ICQ, a PIN k mobilu a bankomatkartě. Pak přišlo ADSL domů i do práce a služby na internetu začly být použitelné
. Ale k tomu taky heslo k modemu, heslo k APčku, internetbanking, registrace na pár e-shopu, aukro, last.fm, registrace na pár diskuzních serverů - zkrátka jsem si udělal takový malý seznam a vychází mi, že za měsíc použiji tak 15 služeb + hesel. Dalších 25 potřebuji tak 1x-2x za půlrok.
Samozřejmě některá hesla jsou stejná nebo vytvořená na stejném základě - takže reálně si jich musím pamatovat tak 10. To není problém. Problém je se změnami hesel. Většinou měním heslo, pokud jsem zrovna připojen k dané službu, tj. u každé služby změním heslo jindy a jinak často. Svá hesla tvořím podle určitého systému. V podstatě heslo nezapomenu - jen nevím, které je aktuální a než je vyzkouším, tak mi třeba služba zablokuje přístup. Takže dumám, jak udělat systém, abych si pamatoval jestli jsem heslo změnil na novější nebo ne? Nebo měnit hesla u všech 40 služeb pravidelně každé 3 měsíce? To abych celý den jenom měnil hesla.
Mám heslá, ktoré som nemenil už mnoho rokov. Záleží ako silné sú a ako a kde ich používaš. Skôr mám tendenciu používať silné heslo (moje najdlhšie heslo má niekoľko desiatok znakov )dlhšiu dobu než meniť často.
Má smysl měnit hesla a jak často je měníte?Nemá, pokud zvolíš vhodný.
Tiskni
Sdílej: