Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Kmail tusim defaultne pouziva format zvany "Maildir" - tedy kazdy email je v textove podobe ulozen v samostatnem souboru. Thunderbird oproti tomu pouziva format nazyvany "mbox" - tedy vsechny emaily v jenom textovem souboru oddelene prazdnym radkem.
Ve Widlich si Thunderbinrd uklada postu nekam do slozky C:\Documents and Settings\(uzivatel)\
Data aplikaci\Thunderbird\Profiles\(cosi divokeho)\Mail\(nazev pop serveru)\soubor
, (bavime-li se o Win2k/WinXP) pricemz "soubor.msf" je pouze jakysi index-file, ktery thunderbird aktualizuje na zaklade obsahu textoveho "soubor"u s emaily.
Tedy nejdelsi a nejobtiznejsi cestou by bylo ty emaily premistit metodou Cut'n'Paste v nekterem textovem editoru. Nebo si nainstalovat do Widli nejaky ten Perl/Python a uplacat si na to skriptik, nebo nabootovat nejakou linuxovou live-distribuci a udelat to v shellu, nebo to nahrat na (flash)disk a donest to k nejakemu *nixu a udelat to tam, nebo... ;) Jeste nevim, zda-li Thunderbird nevyzaduje, aby na zacatku kazdeho toho vlozeneho emailu nebyla polozka "From:".
Onehdy se vyvojaru thunderbirdu kdosi optal, bude-li kdy obsahovat nejake lepsi nastroje pro import emailu napr. z mbox-souboru ci Maildir-adresare a bylo mu odpovezeno, ze nikoliv, jelikoz jsou to prece textove soubory a import je tim padem *tak snadny* ;( Jsou to ale vtipalci
Vic me uz bohuzel nenapada... drzim vam palce
Tiskni
Sdílej: