Operační systém MidnightBSD, fork FreeBSD optimalizovaný pro desktop s prostředím Xfce, byl vydán ve verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Neurodeck: Psychological Deckbuilder (ProtonDB).
Alex Ellis upozornil 15. března, že firma Docker se chystala zrušit bezplatný hosting open-source projektů na Docker Hubu. Po vlně odporu se představitelé firmy omluvili a posléze byl původní záměr odvolán.
Ve věku 94 let zemřel Gordon Moore, mj. spoluzakladatel společnosti Intel a autor Moorova zákona.
Mercurial (Wikipedie), software pro SCM (Source Code Management), byl vydán ve verzi 6.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ve dnech 5. až 7. dubna proběhne konference Mercurial Paris.
Byly rozdány Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) za rok 2022 pro největší slídily pořádané nevládní organizací Iuridicum Remedium. Dlouhodobý slídil: Microsoft. Firemní slídil: Seznam. Úřední slídil: Nejvyšší správní soud. Výrok Velkého bratra: Marian Jurečka. Pozitivní cena: NoLog.
Byla představena online vzdělávací platforma Ada Computer Science pro učitele, studenty a kohokoli, kdo se zajímá o informatiku. Stojí za ní Raspberry Pi Foundation a Univerzita v Cambridgi.
GitHub má nový RSA SSH klíč. Předchozí soukromý klíč byl krátce vystaven na GitHubu.
Společnost Framework Computer představila (YouTube) nové modulární notebooky: Laptop 13 s Intel Core nebo AMD Ryzen a Laptop 16 (YouTube).
Bylo vydáno Ubuntu 20.04.6 LTS, tj. šesté opravné vydání Ubuntu 20.04 LTS s kódovým názvem Focal Fossa. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
No doporučil bych ti nějaký starší Slackware (nejradši 9.0). Sice to není úplně pro začátečníka, ale podle slackbooku (například vo slovenčině) to asi zvládneš.
32MB je málo, ale x-ka rozběháš. Chce to lehčí desktop, ne zrovna KDE, třeba blackbox nebo fluxbox. I s devel knihovnama by se to mělo vejít na něco málo víc. než 2GB. Co ti určitě běhat nebude jsou OpenOffice.
Jo já vim. Ano OpenOffice možná půjdou spustit, když je přeloží. Ale Abiword bude asi použitelnější.
No LaTeX je opravdu dělo, ale třeba já si na něj netroufl, ikdyž to mám v plánu (hned za "naučit se portugalsky", jak by řekl Rimmer). Někdy jsem to, na slabé mašině, obcházel tak, že jsem napsal dokument v html. Není to moc košér, ale jde to použít.
Myslím, že Abiword bude v pohodě, ikdyž ten z balíčku ve Slackware padá když se zmáčkne ž. Bude to chtít překládat.
Tiskni
Sdílej: