Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
IPTABLES=/sbin/iptables modprobe iptables_nat modprobe ip_conntrack_ftp modprobe ip_nat_ftp echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/conf/all/rp_filter echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/conf/all/accept_source_route $IPTABLES -A INPUT -j DROP $IPTABLES -P OUTPUT ACCEPT $IPTABLES -F OUTPUT $IPTABLES -A FORWARD -i eth0 -o eth1 -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT #prerouting na web server $IPTABLES -t nat -A PREROUTING -i eth0 -p tcp -d $verejna-IP --dport 80 -j DNAT --to $webserver_IP:80 $IPTABLES -t nat -A POSTROUTING -d $webserver_IP -s 192.168.10.0/24 -p tcp --port 80 -j SNAT --to $gw #dalsi pokusy (nesel mi zadny) $IPTABLES -t nat -A POSTROUTING -p tcp --dst $webserver_IP --dport 80 -j SNAT --to $gw $IPTABLES -t nat -A OUTPUT --dst $verejna_IP -p tcp --dport 80 - DNAT --to-destination $webserver_IP $IPTABLES -A FORWARD -i eth0 -p tcp -d $webserver_IP --dport 80 -m state --state NEW,ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT $IPTABLES -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE Dale jsem se snazil cerpat z : http://iptables-tutorial.frozentux.net/iptables-tutorial.html#DNATTARGET iptables v 1.2.11 Debian Stable,kernel 2.4.27-2-386 Budu velice rad,za kazdou radu,ktera me snad dovede uz konecne k uspechu.Predem dekuji a preji pekny den. Scendel
tcpdump -i eth0 port 80misto eth0 je samozrejme potreba dat sitovku, ktera se ma analyzovat. Misto port 80 se da psat i treba host 192.168.1.1 a daji se pouzivat and or not atd... Takze je mozne pouzit port 80 and host 192.168.1.1. Tcpdump potom vypisuje vsechny pakety, ktere zadane podmince odpovidaji, takze je mozne videt, co kudy leze a jake to ma adresy. 3) vzit si tuzku a papir (ano i v 21. stoleti
1. Nedělejte to.
2. Nedělejte to.
3. Nedělejte to.
4. Neuposlechnete-li doporučení 1-3, můžete si za své problémy sám, ale zkuste si aspoň přečíst FAQ, kde je váš problém popsán (když už jste nedodržel pravidla fóra a nepodíval se, zda už zde nebyla stejná otázka řešena dříve).
Tiskni
Sdílej: