Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
IPTABLES=/sbin/iptables modprobe iptables_nat modprobe ip_conntrack_ftp modprobe ip_nat_ftp echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/conf/all/rp_filter echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/conf/all/accept_source_route $IPTABLES -A INPUT -j DROP $IPTABLES -P OUTPUT ACCEPT $IPTABLES -F OUTPUT $IPTABLES -A FORWARD -i eth0 -o eth1 -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT #prerouting na web server $IPTABLES -t nat -A PREROUTING -i eth0 -p tcp -d $verejna-IP --dport 80 -j DNAT --to $webserver_IP:80 $IPTABLES -t nat -A POSTROUTING -d $webserver_IP -s 192.168.10.0/24 -p tcp --port 80 -j SNAT --to $gw #dalsi pokusy (nesel mi zadny) $IPTABLES -t nat -A POSTROUTING -p tcp --dst $webserver_IP --dport 80 -j SNAT --to $gw $IPTABLES -t nat -A OUTPUT --dst $verejna_IP -p tcp --dport 80 - DNAT --to-destination $webserver_IP $IPTABLES -A FORWARD -i eth0 -p tcp -d $webserver_IP --dport 80 -m state --state NEW,ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT $IPTABLES -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE Dale jsem se snazil cerpat z : http://iptables-tutorial.frozentux.net/iptables-tutorial.html#DNATTARGET iptables v 1.2.11 Debian Stable,kernel 2.4.27-2-386 Budu velice rad,za kazdou radu,ktera me snad dovede uz konecne k uspechu.Predem dekuji a preji pekny den. Scendel
tcpdump -i eth0 port 80misto eth0 je samozrejme potreba dat sitovku, ktera se ma analyzovat. Misto port 80 se da psat i treba host 192.168.1.1 a daji se pouzivat and or not atd... Takze je mozne pouzit port 80 and host 192.168.1.1. Tcpdump potom vypisuje vsechny pakety, ktere zadane podmince odpovidaji, takze je mozne videt, co kudy leze a jake to ma adresy. 3) vzit si tuzku a papir (ano i v 21. stoleti
1. Nedělejte to.
2. Nedělejte to.
3. Nedělejte to.
4. Neuposlechnete-li doporučení 1-3, můžete si za své problémy sám, ale zkuste si aspoň přečíst FAQ, kde je váš problém popsán (když už jste nedodržel pravidla fóra a nepodíval se, zda už zde nebyla stejná otázka řešena dříve).
Tiskni
Sdílej: