Byla vydána nová verze 2.47.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 83 vývojářů, z toho 28 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Bylo vydáno OpenBSD 7.6. Opět bez písničky.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.13.0. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Lze získat roota pouze se zapalovačem? Ano, lze.
Konference LinuxDays 2024 proběhne již tento víkend 12. a 13. října v Praze. Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů, zástup zajímavých osobností a stánky řady projektů: Fedora, openSUSE, vpsFree.cz, Mozilla, brmlab, OpenAlt a mnoho dalších. Vstup zdarma.
Představeny byly oficiální Raspberry Pi microSD karty třídy A2 a silikonový kryt na Raspberry Pi 5.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.9.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat klávesnice, notebooky, myši, podložky pod myš, keypady, sluchátka a další zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
#!/bin/sh /usr/sbin/iptables -X /usr/sbin/iptables -F INPUT /usr/sbin/iptables -F OUTPUT /usr/sbin/iptables -F FORWARD /usr/sbin/iptables -P INPUT DROP /usr/sbin/iptables -P FORWARD DROP /usr/sbin/iptables -A OUTPUT -o lo -j ACCEPT /usr/sbin/iptables -A INPUT -i lo -j ACCEPT /usr/sbin/iptables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT #/usr/sbin/iptables -A OUTPUT -j ACCEPT /usr/sbin/iptables -A OUTPUT -p icmp -j ACCEPT /usr/sbin/iptables -A INPUT -p icmp --icmp-type echo-request -m limit --limit 1/s --limit-burst 5 -j ACCEPT /usr/sbin/iptables -A INPUT -p tcp --dport 80 -j ACCEPTale nevím, jestli to splňuje všechny moje požadavky (asi ne).
Zdravim,
tedy ja osobne na stavbu fw pouzivam "firewall builder":
http://www.fwbuilder.org/resp:
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=5314
Stahnete si fwbuilder, libfwbuilder
a fwbuildet-ipt
pro iptables. Je to super programek kde je mozne fw pohodlne naklikat, jakmile proniknete do jeho filosofie...
A co se tyce zakazu urcite aplikaci pristupovat k Inetu, tak tam me napada jedine (nevim nakolik rozumne) reseni, a tim by bylo stahnout si zdrojaky, natvrdo do nich zadratovat, aby aplikace pri tcp spojeni otevirala na localhostu jen jeden konkretni port (ci skupinu portu z urcite mnoziny) a potom se napr. tim firewallem postarat o to, aby se vsechno na tom portu zahazovalo...
iptables -A FORWARD -i eth1 -o eth0 -p tcp --dport ! 80 -j DROP
Tiskni Sdílej: