Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani
… více »Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).
Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.
Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.
NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.
Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.
Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.
Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.
gw1 ~ # /etc/init.d/ntpd start * Starting ntpd ... [ ok ] gw1 ~ #start ntp-client
gw1 ~ # /etc/init.d/ntp-client start * Setting clock via the NTP client 'ntpdate' ... 13 Mar 13:31:21 ntpdate[6982]: no server suitable for synchronization found * Failed to set clock [ !! ] gw1 ~ #file:/etc/ntp.conf
server 217.11.227.68 iburst #ntp.karpo.cz server 81.0.239.181 iburst #ntp.cgi.cz server 81.95.96.3 iburst #ntp.globe.cz driftfile /var/db/ntp.drift # Vsechny servery jsou defaultne zakazane, posle se jim kiss-of-death paket. restrict default ignore kod # Plna prava maji servery uvedene v direktive server restrict 217.11.227.68 restrict 81.0.239.181 restrict 81.95.96.3 # Podle tohto serveru se mohou konfigurovat tyto site: restrict 192.168.1.0 mask 255.255.255.0 notrust nomodify notrap gw1 ~ #file:/etc/conf.d/ntp-client
# Command to run to set the clock initially # Most people should just leave this line alone ... # however, if you know what you're doing, and you # want to use ntpd to set the clock, change this to 'ntpd' NTPCLIENT_CMD="ntpdate" # Options to pass to the above command # This default setting should work fine but you should # change the default 'pool.ntp.org' to something closer # to your machine. See http://www.pool.ntp.org/ or # try running `netselect -s 3 pool.ntp.org`. NTPCLIENT_OPTS=" -b -u 192.168.1.1" # How long to wait (in seconds) before giving up. # Useful for when you boot and DNS/internet isn't # really available but you have your net interface # come up with say a static IP. NTPCLIENT_TIMEOUT=30 gw1 ~ #Prosím, pomožte.
A co logy? Nehlásí žádnou chybu? A co firewall, neblokuje port 123?
ntpdate tik.cesnet.cz, tak to projde?
ntpq -pntpdate poustet nemusis, mozna tak pro prvni "srovnani" casu, pokud mas hodiny moc mimo
Tiskni
Sdílej: