Byla vydána nová stabilní verze 24.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Vicuña. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.4 specifikace Vulkan (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího multiplatformní výpočetní a grafické API pro přístup k GPU. Vývojáři open source 3D knihovny Mesa už pracují na podpoře (Nvidia NVK, Radeon RADV, Apple Honeykrisp, …).
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2412.
Zajímáte se o techniku, ale nemáte ve svém okolí s kým si o ní pokecat? Pak doražte 3. 12. na strahováckou Virtuální Bastlírnu, kde si můžete neformálně online popovídat s ostatními makery, hackery, hardwaráři, softwaráři, ale třeba i vědci a vysokoškolskými učiteli. Samozřejmě pro případy, kdyby řeč stála, mají bastlíři nachystaná i aktuální témata k nastartování diskuze. Jaká to jsou pro prosinec?
… více »Intel mění vedení. Pat Gelsinger skončil jako CEO.
V souvislosti s nárůstem falešných webových stránek, které se vydávají za oficiální webové stránky Portálu občana, Portálu identity občana nebo Portálu veřejné správy, se Digitální a informační agentura (DIA) rozhodla urychlit přechod Národní identitní autority na jednotnou státní doménu gov.cz a identitaobcana.cz tak přešla na identita.gov.cz [tisková zpráva].
Byla vydána verze 0.5.18 open source správce počítačových her na Linuxu Lutris (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2024. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2024. Pro programátory v TypeScriptu Advent of TypeScript. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2024…
Organizace Software Freedom Conservancy (SFC) společně se svým členským projektem OpenWrt oznámila oficiální spuštění prodeje Wi-Fi routeru OpenWrt One vyrobeného ve spolupráci s Banana Pi. Cena je 89 dolarů nebo 68,42 dolarů jenom deska. Z každého prodeje jde 10 dolarů do fondu OpenWrt v Software Freedom Conservancy. Projekt OpenWrt představil plán na výrobu vlastního routeru letos v lednu při příležitosti 20. výročí projektu.
Section "InputDevice" Identifier "Mouse1" Driver "mouse" Option "SendCoreEvents" "true" Option "Device" "/dev/sysmouse" Option "Protocol" "auto" Option "ZAxisMapping" "4 5 6 7" Option "Emulate3Buttons" "true" Option "EmulateWheel""true" Option "EmulateWheelButton""3" EndSection
Section "InputDevice" Identifier "Mouse0" Driver "mouse" Option "Protocol" "auto" Option "Device" "/dev/mouse" Option "Buttons" "5" Option "ZAxisMapping" "4 5" EndSectiona funguje to normalne (takze muzes zkouset)
Option "Emulate3Buttons" "true"
, zapne emulaci prostředního tlačítka právě stiskem levého a prevého.
Zkuste zakomentovat obe volby "EmulateWheel".
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Asi naprosto blba otazka, ale pro jistotu, restartoval jste po tech zmenach X11? Zkusil bych kouknout do sekce Hardware, jestli tam uz nekdo podobnou, nebo treba i stejnou krysu nerozhejbaval.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
/dev/sysmouse
. Copak je to za myšku? Jinak můj konfigurák (pro Genius NetScroll+) je
Section "InputDevice" # Identifier and driver Identifier "Mouse1" Driver "mouse" #Option "Protocol" "PS/2" Option "Protocol" "auto" Option "Device" "/dev/input/mice" Option "ZAxisMapping" "4 5" EndSectionMožná bych ještě zkusil pod rootem spustit
X -configure
pro automatické vygenerování konfiguráku do souboru /etc/xorg.conf/new
.
Elmpl omzna sji rotchu, lae rucite sji epkne rdevo :-)
Mozna bych zkusil treba neco jakoOption "Protocol" "ImPS/2"
a treba iOption "Device" "/dev/psaux"
treba to pomuze.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Tiskni Sdílej: