Byly nalezeny a opraveny bezpečnostní chyby CVE-2024-38812 a CVE-2024-38813 s CVSS 9.8 a 7.5 ve VMware vCenter Server. Jedná se o vzdálené spouštění příkazů (RCE) a eskalaci oprávnění.
MojeID rozdává bezpečnostní klíče (tokeny) GoTrust Idem Key pro přístup k online službám veřejné správy (NIA). Ti, kteří již mají, mohou získat tablet ve slosování.
Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Exploze osobních komunikačních zařízení v Libanonu zabily osm lidí, přibližně 2750 lidí je zraněno. Zhruba 200 jich je v kritickém stavu.
Ja viem, ze sa to tu uz mozno riesilo,prehladal som vselico. Mam ale problem - v praci sme mali Novell server, ten odisiel, kupil sa novy ale tam uz Novell 5 nesiel. Tak sme tam dali SuSe + Sambu.
Chcem sa opytat - nepotrebujem ziadnu kontrolu pristupu, sharujem jeden adresar pre vsetkych (asi 25) userov na sieti. je mozne, ze by na sambe existoval len 1 user, cez ktoreho by sa mapoval vo WinXP zdielany adresar pre vsetkych? Alebo je potrebne vytvarat vsetkych 25 userov? velmi ma to netesi, lebo PC prisli uz dopredu nainstalovane a vacsina userov vo WinXP ma rovnake meno.
Dalsia otazka je ohladom ladenia vykonu Samby - ide o DOSovske aplikacie vo FoxPro a Clipperi => mnozstvo suborov naraz otvorenych viacerymi uzivatelmi. Obcas sa stava, ze jedna z aplikacii prestane na chvilu reagovat alebo trva dlho pokial sa spusti. Casto sa stava, ze aj ten namapovany disk zo samby sa neda prehliadat cez Tento pocitac vo WinXP ale aplikacie normalne funguju. No proste dost zaujimave spravanie, problem je, ze nemozem skusat nastavenia, lebo server musi uz fungovat, problemy s tym pokazenym nas dostal do kritickej situacie a kazdy den nefunkcnosti je zly. Mozno existuje nejaky parameter v smb.conf a bude to lepsie.
Sorry za takyto dotaz, dakujem za kazdu radu. Co sa tyka konfiguraku, mozem kludne napisat, ze v podstate je to to iste, co vidat na tejto diskusii. Nic specialne, aj by som ho sem dal, ale toto pisem z domu a nemam ho tu. Este raz dakujem za odpovede.Pokud jsem dotazu spravne rozumel, tak resenim prvniho problemu (tedy sdileni pro vsechny prostrednictvim jednoho usera) by se v sambe dal nastavit pomoci direktiv:
[global] guest account = nobody security = share [public] comment = Public Writable path=/mnt/hda/hda2/public public = yes guest ok = yes writable = yes
Alespon tak to funguje pro mne. Na reseni tech dalsich problemu jsou moje znalosti uz prilis kratke...
Tiskni Sdílej: