Vznikl Fedora Asahi SIG se zaměřením na počítače Apple. Eric Curtin jej představil na konferenci FOSDEM.
Byla vydána nová verze 1.48 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 110. V platnost vstoupily změny v Odměnách Brave. Končí virtuální BAT (vBAT). Pro vydělávání na tokenech BAT je nutné propojit úschovný účet s profilem odměn aneb vytvořit si účet na Uphold.
Endless OS byl vydán ve verzi 5.0.0. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Google Chrome 110 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 110.0.5481.77 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 15 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.1 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 4.14, 4.19, 5.4, 5.10, 5.15 a 6.1.
Byla vydána nová major verze 4.0.0 multiplatformního BitTorrent klienta Transmission (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Do 13. února běží na Steamu přehlídka nadcházejících her Festival Steam Next | únor 2023 doplněná demoverzemi, přenosy a dalšími aktivitami. Demoverze lze hrát zdarma.
Byl vydán xorg-server 21.1.7. Mimo jiné je řešena zranitelnost CVE-2023-0494 zneužitelná k lokální eskalaci práv (pokud X server běží pod právy roota).
Fedora 38 nabídne celý Flathub. Od Fedory 35 platí, že pokud si v edici Workstation při úvodním nastavení povolíte zdroje třetích stran, nastaví se vám mezi těmito zdroji také Flathub. Ten k dnešnímu dni nabízí zhruba 2000 aplikací ve formátu Flatpak, mezi nimiž naleznete i ty proprietární, které ve Fedoře nejsou k dispozici. Doteď se ale Flathub nastavoval pouze ve filtrované podobě. Dokud si uživatel sám Flathub nepřidal, měl z tohoto
… více »Memtest86+ (Wikipedie), svobodný nástroj pro kontrolu operační paměti, byl vydán ve verzi 6.10. Hlavní novinkou je podpora Secure Bootu.
za jakych okolnosti nevyda ani hlasku?
neni to jen nastavenim vsemoznych sound demonu nebo programy, ktere se snazi otevrit spatny device? nebo spatnymi minor/major cisly? pripadne mate devfs a cisla to byt nemuzou, ale muzou vam chybet linky, ktery nejaky program chce a ktery devfsd z nejakeho duvodu nevytvori? nechybi vam oss emulace kterou nejaky program chce?
zkuste cat /dev/urandom > /dev/dsp*nebo /dev/snd*/*,ci kde to v devfs je
a v nejhorsim pripade jeste pohledat vystup nekde v proc kde jsem kdysi videl nejaky sound device taky.
potom se zkuste podivat jaky zvukovy vystup pouziva ten program, kterym chcete neco prehrat. jestli:
jo a vlastne jako prvni bych se podival, jestli to mate jako modul, jestli se nahraje nebo na neco zarve...
Tiskni
Sdílej: