Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »v problematice linuxu se zatim pohybuji jen kratce, muze te mi prosim poradit nektere Live distribuce s nejlepsi detekci hardware potazmo s nejsirsi podporou hardware.
Jde mi o to az k nekomu pujdu propagovat Linux , abych se v co nejmene pripadech setkal s problemy se spustenim distra.
Chci si vytvorit tak dve tri live cd "dvd" a tim minimalizovat nespusteni distra na nejakem zeleze.
na základě vlastních zkušeností mohu doporučit Danix. Autodetekci HW má přinejmenším dobrou.Obavam se, ze vyberem software uz je Danix (Kde je současná verze Danixu? Najdete ji na ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/danix/ nebo také zde. Tato verze je tam pod označením Danix 2004.08.12.) ponekud pozadu. Skoro dva roky jsou v tehle oblasti hodne dlouha doba... proto bych ja osobne Danix ted uz nikomu neznalemu s klidnym svedomim nedoporucil - take protoze se zda, ze projekt neni nadale udrzovan, tedy sance na pripadne opravy a aktualizace jsou minimalni. Na druhou stranu musim rict, ze jsem Danix obcas pouzil (kdyz byl aktualni) a v zasade souhlasim, ze to nebylo spatne distro.
Nova verze bude k dispozici na DVD (aspon doufam, CD bude taky k dispozici) na veletrhu a potom bude i vystavena... Za vyvojovy tym Danixu mhepp...To jen vitam :) Mozna byste meli dat na stranky www.danix.cz nejake zretelne upozorneni, ze projekt neumrel, z nich totiz clovek tento dojem snadno ziska. Danix.org (vzhledem k tomu ze Danix byl primarne ceska distribuce) v anglictine nestaci. Maly clanek o distru, zamerech apod. treba sem na abicko by taky nebyl marny. Treba taky najdete par ochotnych pomocniku... Jak rikam, Danix se mi v podstate libil, ale dva roky jsou dva roky...
To chcete jen na prezentaci? Recenzi na Karoruu v blogu jste četl? Na novém železe by mohla hodně zabodovat. Mně se líbí (mám zkušenost) s AbcLinuxuLive, s Danixem, Knopixem, Kanotixem a Quantianem, z toho Knoppix (?) a Quantian mám na dvd, čili mají dost velký výběr softu (no, u Knoppixu si teď nejsem jist s tím dvd).
Nektere aplikace nejdou spustit, nektera data nejdou zapisovat na oddil pevneho disku, skript slax-install nefunguje a jine.
Na Sempronu 2300 a Atině 9250 taky marnost, v práci na nějakých Celeronech 800 (w2k celej disk a 128MB RAM) ani nenabootoval, na P4 jsem nerozjel grafiku. Víc jsem nezkoumal. Čili Kororaa ano, ale jen někde ... u manželky jsem na Nvidii GFX-5500 jsem se do Gnome dostal, neobejvil jsem tam, jak "spustit kostku".
Tiskni Sdílej: