Byla vydána beta verze Linux Mintu 21.3 s kódovým jménem Virginia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze Cinnamon 6.0 s experimentální podporu Waylandu. Linux Mint 21.3 bude podporován až do roku 2027.
Pavel Bašta se v příspěvku Internetové kšefty podíval na podvody při nákupech a prodejích zboží přes různé bazarové služby. Podělil se o rozhovor, který vedl s jedním podvodníkem. V závěru upozorňuje na databází podvodníků Podvod na bazaru.
Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Používám dlouhodobě Debian, ale nainstaloval jsem si teď i Fedoru Core 5, abych se něčemu novému přiučil. Už jsem asi pochopil, jak pracovat s yum
em a nastavil jsem si pro něj několik repositories, včetně livna.org, ze které jsem si nainstaloval hru crack-attack. Tato hra bohužel nejde spustit. Vím, v čem je chyba, a dokázal bych to ve zdrojáku opravit.
Nevím ale, jak mám získat zdrojový balík. V Debianu bych použil "apt-get source crack-attack
". Jaký je ekvivalentní příkaz pro Fedoru?
Děkuji. V souboru livna.repo
jsem skutečně našel sekci [livna-source]
, kde jsem pak nastavil enabled=1. Jenže nepozoruju žádnou významnou změnu v chování yumu. Zkouším "yum search crack-attack
", jenže ten pořád nachází jen binární balík crack-attack.x86_64
.
Zatím jsem to vyřešil jednoduše tak, že jsem ten *.src.rpm stáhnul ručně. Tu hru už jsem rozjel, ale stejně by mě pořád zajímalo, jak jsem měl ten zdrojový balík získat "čistě".
Tiskni
Sdílej: