Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
pri startu mi vytuhne KDE. Zjistil jsem, ze je to diky nastaveni firewallu, protoze kdyz ho vypnu, KDE nabehne bez problemu. Prislusny skript jsem psal sam pro jiny stroj, kde KDE nebezi. Sam KDE take nepouzivam. Potreboval bych tedy zjistit, jaka spojeni KDE navazuje pri startu. Napadl me ethereal a sledovat provoz. Jsem ovsem presvedceny, ze existuje mnohem jednodussi cesta a taky bych rad neco konzoloveho, abych mohl v jedne konzoli sledovat provoz, zatimco v grafickem terminalu bude stratovat KDE.
Samosebou jsem zkousel hledat na netu, ale asi nejsem dost zkuseny uzivatel KDE ci google :) Vyrazy typu network kde connection mi vraci hlasky typu "Kde mam nastavit network connection v linuxu? " :) Coz neni to prave orechove.. :)
$IPTABLES -A INPUT -i lo -j ACCEPT
V zasade mi prijde logicke, ze pokud se KDE nekam spojuje, pak jedine na loopback. Coz ukazuje na chybu firewall skriptu. Pokusim se to overit v pondeli, az bude prislusna masina k dispozici. Jestli mate nekdo napad, jak to snadno provest, sem s nim :))
Diky diky.
Tiskni Sdílej: