Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Problém je v tom ze pingy na wifi router i do internetu funguji, ale kdyz do Firefoxu nebo Konqeroru zadam adresu, se nacte jen prvni stranka (casto ani to ne), a potom uz pri klikani na odkazy zadna odezva - i kdyz pingy funguji dal. A kdyz se k wifi routeru pripojim primo kabelem tak vse bezvadne funguje.
Mate nekdo nejaky napad v cem by mohl byt problem a jak na to?
Dikysu -c 'ping -s 1400 -i 0.1 '
Jaka je ztratovost? Jo, pozor na to, at neprekrocite pridelenou rychlost. Upravte ten prikaz nahore tak, aby shruba odpovidal moznostem vaseho pripojeni.
No zjistil jsem toto:
ping -s 15000 -i 0.3
Na tenhle ping to pres kabel do internetu klidne pingalo - pres kabel mi jede internet v pohode
ping -s 1400 -i 0.3
Na tenhle ping mi jelo pingani pres wifi jeste v pohode - rychlejsi nebo vetsi pingy uz mely ztratovost
Ale nevim co to teda znamena. Ve windows stahuju pres wifi stejne rychle jako pres kabel (asi 200KB/s) Mate nejaky tip co bych si mel kde nastavit Nebo aspon nejaky odkaz kde se to popisuje? Diky
A co statistika interfejsů, ifconfig
, iwconfig
, netstat -i
?
Tiskni
Sdílej: