Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
/etc/init.d/squid restartPotom ide vsetko tak ako ma byt. Preco to stale musim robit, ako co je nastavene je to normalne?
Taky mi to přijde divné, máš ho nastavený jako službu, která se má spouštět? Pokud se jedná o gentoo, tak rc-update add squid default
by mohlo zabrat ..
[root@compaq ondro]# /etc/init.d/squid status squid (pid 18851 18849) je spustený...Po pripojeni k netu:
ERROR The requested URL could not be retrieved While trying to retrieve the URL: http://www.yahoo.com/ The following error was encountered: * Connection Failed The system returned: (110) Connection timed out The remote host or network may be down. Please try the request again. Your cache administrator is faidron@centrum.sk. Generated Fri, 09 Jun 2006 14:47:31 GMT by compaq (squid/2.5.STABLE6)A nasledovne musim zadat niekolko krat aby to slo OK:
[root@compaq ondro]# /etc/init.d/squid restart Zastavuje sa squid: ..... [root@compaq ondro]# /etc/init.d/squid restart Zastavuje sa squid: ..... [root@compaq ondro]# /etc/init.d/squid restart Zastavuje sa squid: .. [ OK ] Spúšťa sa squid: . [ OK ] [root@compaq ondro]#moze byt zel nastavenie, ale co to je?
Tiskni
Sdílej: