Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Rozbalen linux-source-2.6.15.deb . Obsahuje tento balíček i konfigurák, který byl použit v distribuci ? Pokud ne, kde se nechá stáhnout.
Mohu na něj bez problémů aplikovat patche 2.6.16 a vyšší ? Při zadání příkazu shutdown -h now se vše ukončí, ale zůstává běžet zdroj PC a na obrazovce je poslední hláška will now halt . Máte někdo typ, co je potřeba v jádře pustit ? Souvisí to s ovládáním desky, nebo power managementu ?
Dík za typ ...Description: Linux kernel source for version 2.6.15 with Ubuntu patches
This package provides the source code for the Linux kernel version 2.6.15.
.
You may configure the kernel to your setup by typing "make config" and
following instructions, but you could get ncursesX.X-dev and try "make
menuconfig" for a jazzier, and easier to use interface. There are options
to use QT or GNOME based configuration interfaces, but they need
additional packages to be installed. Also, please read the detailed
documentation in the file
/usr/share/doc/linux-source-2.6.15/README.headers.gz.
.
If you wish to use this package to create a custom Linux kernel, then it
is suggested that you investigate the package kernel-package, which has
been designed to ease the task of creating kernel image packages.
.
If you are simply trying to build third-party modules for your kernel,
you do not want this package. Install the appropriate linux-headers
package instead.
ak chces patche pre 2.6.16ku, odporucam stiahnut vanilla source z kernel.org, stiahnut ubuntu patchset a patche, kt. chces aplikovat, pozor vsak na rejecty (.rej subory)
btw, konfig akyualneho kernelu mozes najst v /boot/config -- zvacsa linka na aktualny konfig
inak, najskor to bude acpi
# acpi
No ACPI support in kernel, or incorrect acpi_path ("/proc/acpi").
V jádře mám :
# # Power management options (ACPI, APM) # CONFIG_PM=y CONFIG_PM_LEGACY=y # CONFIG_PM_DEBUG is not set CONFIG_SOFTWARE_SUSPEND=y CONFIG_PM_STD_PARTITION="" CONFIG_SUSPEND_SMP=y # # ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) Support # CONFIG_ACPI=y CONFIG_ACPI_SLEEP=y CONFIG_ACPI_SLEEP_PROC_FS=y CONFIG_ACPI_SLEEP_PROC_SLEEP=y CONFIG_ACPI_AC=m CONFIG_ACPI_BATTERY=m CONFIG_ACPI_SBS=m CONFIG_ACPI_BUTTON=m CONFIG_ACPI_VIDEO=m CONFIG_ACPI_HOTKEY=m CONFIG_ACPI_FAN=m CONFIG_ACPI_PROCESSOR=m CONFIG_ACPI_HOTPLUG_CPU=y CONFIG_ACPI_THERMAL=m # CONFIG_ACPI_ASUS is not set # CONFIG_ACPI_IBM is not set # CONFIG_ACPI_TOSHIBA is not set # CONFIG_ACPI_PCC is not set # CONFIG_ACPI_SONY is not set CONFIG_ACPI_BLACKLIST_YEAR=2000 # CONFIG_ACPI_DEBUG is not set CONFIG_ACPI_EC=y CONFIG_ACPI_POWER=y CONFIG_ACPI_SYSTEM=y CONFIG_X86_PM_TIMER=y CONFIG_ACPI_CONTAINER=m CONFIG_ACPI_TC1100=m CONFIG_ACPI_INITRD=y CONFIG_ACPI_DEV=m
No nevím, kde by mohl být problém. Systém se stále po shutdown -r now chová stejně jako před tím. Je nějaký typ ?
No udělám to asi tak, že si stáhnu kernel 2.6.17 a připravím si ho dle vlastních potřeb. Je opravdu nutné použít ubuntu patchset ? Ryskuji tím něco, že bych systém nezprovoznil ?
Tiskni
Sdílej: