Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
soubor: form.html [HTML] [HEAD] [/HEAD] [BODY] [form name="mujform" method="GET" action="show.php"] [input type="text" name="testik"] [input type="submit" value="odeslat"] [/form] [/BODY] [/HTML] soubor: show.php [?php echo "[HTML][HEAD][TITLE]pokus[/TITLE][/HEAD]; echo "[BODY]; echo "odeslano: "$testik; echo "[/BODY][/HTML]"; ?]poznamka: ve vypisu kodu jsem pouzil misto <> hranate zavorky [] jinak to neslo odeslat. script show.php by mel vypsat obsah promenne, ale nevypise, zkusil jsem i "POST" a nic v error_log je tato chyba: [client 192.168.1.93] PHP Notice: Undefined variable: testik in /var/www/html/show.php on line 4, referer: http://petr.home/form.php totez jsem zkusil na jinem serveru a funguje to. A jeste jeden jev, kterz mi nevadi, ale je to divne (tedy alespon pro mne). Php funguje, ale jen kdyz to je samostany soubor .php, pokud vlozim php do html, tak nefunguje. Pokud nekdo mate tuseni, kde muze byt zrada, budu vdecny za kazdou radu. dekuji Tomas
echo "odeslano: "$HTTP_GET_VARS['testik'];priame volanie premennych v php funguje iba ak je direktiva register_globals nastavena na ON, resp pri pouziti:
if (!empty($HTTP_POST_VARS)) extract($HTTP_POST_VARS, EXTR_OVERWRITE);resp,:
if (!empty($HTTP_GET_VARS)) extract($HTTP_GET_VARS, EXTR_OVERWRITE);hore uvedene neodporucam pouzivat, ak to chces mat aspon trochu bezpecne (hockto ti moze z vonku "podstrcit" akukolvek premennu)... http://sk2.php.net/register_globals
service httpd restart
$HTTP_GET_VARS
a $HTTP_POST_VARS
zrušena a používají se pouze $_GET
a $_POST
(nebo $_REQUEST
).
P.S. Neodpustím si jazykovou poznámku: to slovo register neznamená, že se jedná o nějaké "registry"; je to prostě sloveso registrovat
Aha, problém byl v tom, že na rozdíl od většiny ostatních svůj konfigurační soubor vytvářím úpravou php.ini-recommended
, kde je přednastaveno (kvůli výkonu) 'register_long_arrays = Off
'. Protože jsem o existenci této direktivy nevěděl, předpokládal jsem, že ty proměnné už byly zrušeny.
To, že pole nevidí tazatel, může tedy být buď tímto nastavením, nebo tím, že příslušná pole nejsou "superglobální", takže nejsou automaticky vidět uvnitř funkcí.
Tiskni
Sdílej: