Programovací jazyk Rust (Wikipedie) dnes slaví 10 let od vydání verze 1.0. Přímo na oslavě byla vydána nová verze 1.87.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Děkuju moc, jen můžu potvrdit že je třeba vědět co to má dělat atd... ale když to člověk neví a chce to vědět, nějak začít musí. Nejlepší je to zkusit.Jistě, akorát je potřeba odhodlání, není toho málo
1. Musím se zabývat sendmailem nebo jiným smtp a nebo můžu poštu odesílat přes smtp providera xDSL?urcite postavte vlastni smtp server, uz jen kvuli poste od jednoho vaseho uzivatele jinemu - nebude cestovat mimo firmu. jen bych misto sendmailu vybral nektery z postfix/exim/qmail (podle toho, ktery vic znate nebo ktery preferuje vase ditribuce)
2. Jak dostanu zprávy ze vzdálených pop3 serverů na lokální server IMAP? (Fetchmail?)ano,fetchamil. pokud uz mate ten smtp server z bodu 1 nastaveny aby prijimal postu pro ty vase domeny, tak staci fetchmailu rict odkud ma vybirat a neni treba se zabyvat tim, jak to ma ukladat - proste to preda tomu lokalnimu smtp. zakladni konfigurace fetchailuje jednoducha:
poll pop3.provider.cz proto pop3 user "login", password "heslo" ;
4. Dá se na IMAP serveru vytvořit složka Outbox a nějak zařídit, aby se tam stěhoval odeslaná pošta, nebo se musí v poštovním klientu vytvořit pravidlo stěhující odeslanou poštu do podsložky vytvořené v INBOXU?to by byla prace prave pro ten lokalni smtp server. ale afaik bude jednodussi vytvorit na imapu takove slozky, ktere pouziva vas klient jako implicitni pro odeslanou postu (kazdy klient urcite nekam odeslanou postu uklada) s 3. a 5. neporadim, cyrus neznam.
user.jméno_uživatele
. Sdílené složky jsou ostatní lsožky na kořenové úrovni. V konfiguraci pak jde nastavit, jaký jmenný prostor budou pro IMAP klienta představovat sdílené složky (volba shared prefix
) a složky ostatních uživatelů (volba userprefix
) – podle nastavení uživatelských práv pak uživatel může vidět různé sdílené složky nebo dokonce i složky jiných uživatelů. Nastavení práv se provádí přes cyradm
.
Tiskni
Sdílej: