Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Děkuju moc, jen můžu potvrdit že je třeba vědět co to má dělat atd... ale když to člověk neví a chce to vědět, nějak začít musí. Nejlepší je to zkusit.Jistě, akorát je potřeba odhodlání, není toho málo
1. Musím se zabývat sendmailem nebo jiným smtp a nebo můžu poštu odesílat přes smtp providera xDSL?urcite postavte vlastni smtp server, uz jen kvuli poste od jednoho vaseho uzivatele jinemu - nebude cestovat mimo firmu. jen bych misto sendmailu vybral nektery z postfix/exim/qmail (podle toho, ktery vic znate nebo ktery preferuje vase ditribuce)
2. Jak dostanu zprávy ze vzdálených pop3 serverů na lokální server IMAP? (Fetchmail?)ano,fetchamil. pokud uz mate ten smtp server z bodu 1 nastaveny aby prijimal postu pro ty vase domeny, tak staci fetchmailu rict odkud ma vybirat a neni treba se zabyvat tim, jak to ma ukladat - proste to preda tomu lokalnimu smtp. zakladni konfigurace fetchailuje jednoducha:
poll pop3.provider.cz proto pop3 user "login", password "heslo" ;
4. Dá se na IMAP serveru vytvořit složka Outbox a nějak zařídit, aby se tam stěhoval odeslaná pošta, nebo se musí v poštovním klientu vytvořit pravidlo stěhující odeslanou poštu do podsložky vytvořené v INBOXU?to by byla prace prave pro ten lokalni smtp server. ale afaik bude jednodussi vytvorit na imapu takove slozky, ktere pouziva vas klient jako implicitni pro odeslanou postu (kazdy klient urcite nekam odeslanou postu uklada) s 3. a 5. neporadim, cyrus neznam.
user.jméno_uživatele
. Sdílené složky jsou ostatní lsožky na kořenové úrovni. V konfiguraci pak jde nastavit, jaký jmenný prostor budou pro IMAP klienta představovat sdílené složky (volba shared prefix
) a složky ostatních uživatelů (volba userprefix
) – podle nastavení uživatelských práv pak uživatel může vidět různé sdílené složky nebo dokonce i složky jiných uživatelů. Nastavení práv se provádí přes cyradm
.
Tiskni
Sdílej: