abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | IT novinky

    Byl představen skládací telefon Commodore Callback 8020. Ani hloupý, ani chytrý. Pro fanoušky Commodore a digitálního minimalismu. Bez webového prohlížeče a sociálních sítí. S předinstalovaným WhatsAppem. S operačním systémem Sailfish OS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 08:22 | Bezpečnostní upozornění

    V OpenBSD byla objevena 27 let stará chyba v ppp pomocí níž lze vzdáleně obejít autentifikaci. Chyba byla nahlášena 12.6. a 14.6. byla opravena. Bližší info v článku A 27-Year-Old Authentication Bypass in OpenBSD's PPP Stack.

    Max | Komentářů: 4
    dnes 05:22 | Zajímavý článek

    Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 34
    včera 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1924 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Tvorba multimedálního DVD

    23.7.2006 13:29 Začátečník
    Tvorba multimedálního DVD
    Přečteno: 311×
    Stáhnul jsem si video z kamery. Protože, jak se zdá, zatím nikdo nevymyslel, jak ho pod Linuxem ukládat na disk rovnou ve formátu mpeg2, je zatím ve fromátu .avi a .dv. Mimochodem. Který z nich je lepší? Stříhat nic nechci. Vše mám uloženo na windowsovském FAT32 oddílu. Tedy v kusech po 3,8 GB. Teď bych chtěl z kusů co nejrychleji vytvořit DVD. Jedno, jestli bude mít menu nebo ne. Zkoušel jsem přeformátovat vše do DVD formátu v Kinu 0.9.0, ale to odmítá otevřít víc části najednou. Lze to nějak? Jestli ne, jaký na to kdo používáte nejrychlejší a hlavně spolehlivý postup.

    Lze nějak vytvořit DVD větší než 4.7 GB, nechat ho na disku a pak ho zkomprimovat tak, jako to umí třeba Shrink? Trochu jsem zkoušel Qdvdauthor, ale ten má asi zrovna s tímhle problémy.

    Mám procesor Sempron 64 2,6 GHz pro socket 754 a 512 MB paměti. Pomůžu si výrazně, když přidám druhý 512MB modul nebo je zrychlení jen malé? Předem děkuji za odpovědi.

    Odpovědi

    23.7.2006 14:13 jarda | skóre: 22 | blog: nadoraz | Chomutov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tvorba multimedálního DVD
    Nějak nevěřím, že by převod z DV v kameře nějaký počítač stihl převádět rovnou do mpeg2 bez nějaké karty co to dělá hardwarově. Tohle asi nebude linuxem, pokud to někde jde tak ten výsledek asi nebude nic moc.

    Stejně nevěřím tak skvěle natočenému videu ze kterého není co vystřihnout. Kino otevře klidně hodinu videa v DV které má kolem 20 GB a může být z kolika kousků tě napadne (přidat za nebo před). Export do mpeg2 trvá dost dlouho ale kvalitka něco stojí. Mpeg2 soubory nebo třeba jeden se hodí do dvdstyleru a je z toho dvd.

    Hezké DVD zabere dost času jestli chceš aby se na to někdo kouknul víckrát než jednou a ještě pořád nepřetáčel. Jediná vyjímka je snad stočený film z plátna ale to snad není tenhle případ.
    Připíjím na krásu našich koní a rychlost našich žen.
    23.7.2006 16:37 ondra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tvorba multimedálního DVD
    Na překódování do MPEG-2 používám wrapper tovid. Pokud je to složené z více kousků, které mají na sebe plynule navazovat, tak bych hledal na internetu něco jako dvdstyler tutorial, tam je to jeden z typických příkladů.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.