Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
David Buchanan na svém blogu rozebírá zranitelnost acropalypse (CVE-2023-21036) telefonů Google Pixel. Z výřezu (crop) snímku obrazovky vytvořeného integrovanou aplikací Markup může být možné částečné obnovení původního snímku obrazovky. Viz tweet Simona Aaronse. Vyzkoušet lze webovou aplikaci acropalypse.app. Opraveno v březnové aktualizaci.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.19.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Kvůli "převzetí Gitei" společností Gitea Limited byl v prosinci loňského roku představen fork Gitei s názvem Forgejo (Codeberg).
Byla vydána nová verze 5.11 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Nově je používán zram. Tor Browser byl aktualizován na verzi 12.0.4. Thunderbird na verzi 102.9.0.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Lorelai (ProtonDB).
Curl, řádkový nástroj a knihovna pro přenos dat po různých protokolech, slaví 25 let. Vydána byla nová verze 8.0.0. Mimo jiné řeší 6 zranitelností.
V sobotu 25. března proběhne Arduino Day 2023. Od 14:00 lze sledovat oficiální stream. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V Česku jsou aktuálně registrovány dvě: v Praze na Matfyzu a v Poličce v městské knihovně.
Fabrice Bellard, tvůrce FFmpeg nebo QEMU, představil TextSynth Server. Jedná se o webový server nabízející REST API k velkým AI jazykovým modelům. CPU verze je k dispozici zdarma jako binárka pod licencí MIT. GPU verze je komerční. Vyzkoušet lze na stránkách TextSynth.
Ahoj
Named funguje, ale v případě, že (třeba) do vyhledávače zadám adresu:
mojedomena.cz
na jakémkoliv stroji, požadavek směřuje na 127.0.0.1
stroj na kterém Named běží se jmenuje - server.mojedomena.cz
stanice se jmenují - p1.mojedomena.cz
az p28.mojedomena.cz
V případě, že zadám i název stroje např.: p15.mojedomena.cz
vše funguje korektně.
Za pomoc díky.
mojedomena.cz
?
P.S. Předpokládám, že jste ve skutečnosti nemyslel vyhledávač, ale webový prohlížeč.
Ano, myslel jsem webový prohlížeč.
A na co překládáte to jméno mojedomena.cz
?
v souboru named.conf jsem si vytvoril zonu: mojedomena.cz
,
v zónovém souboru jsem potom určil NS jako server.mojedomena.cz
a jako A
záznamy potom počítače v doméně p1.mojedomena.cz
a další.
Napadlo mě přeložit mojedomena.cz
na server.mojedomena.cz
, avšak nevím přesně jak.Dobrý den
Olouvám se, že oživuji starý dotaz, ale opět jsem narazil na stejný problém.
Jak mám nastavit Bind, aby mi po zadání dotazu na domena.cz
na jakémkoliv stroji v mé síti vrátil ip adresu stroje server.domena.cz
S webovým prohlížečem to samozřejme nemá nic společného. Na otestování zadávám příkaz host domena.cz
domena.cz has address 127.0.0.1
Díky Tomáš Znojmo
server.domena.cz. IN A 127.0.0.1 domena.cz. IN A 127.0.0.1ta IP je samozrejme nesmysl, pac by to v siti nefungovalo :) muzes vyuzit i wildcards:
server.domena.cz. IN A 127.0.0.1 *.domena.cz. IN A 127.0.0.1muzes pouzit i 'view', kdy domena ve vnitrni siti se bude resolvovat na neverejne IP adresy a z internetu to bude na verejnou adresu routeru/serveru...
Děkuji za pomoc.
1. Vytvořil jsem si novy A záznam v bindu.
2.V souboru hosts
jsem zakomenotvat 127.0.0.1 domena.cz
Tomáš Znojmo
Tiskni
Sdílej: