Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.8 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Problém s 19-palcovými LCD je v tom, že mají zásadně rozlišení 1280x1024, tedy přesně totéž, jako 17-palcová. Takže jediné, co vám přinesou navíc, jsou hrubší pixely.
Ad 3. Tak s takovýmhle procesorem (i když budu předpokládat, že to 64 jste tam napsal omylem, mám pocit, že Athlony 64 se s nižším ratingem než 2800 nikdy nevyráběly) a videokartou bych opravdu neměl strach, že nebude stíhat překreslovat 1600x1200. A pokud někdy systém vytížíte tak, že ano, tak byste měl nejspíš problémy i v 640x480.
Osobně jsem si pořídil Samsung 204B , poměrně levný, ale jsem s ním velmi spokojen. Pokud byste chtěl něco ještě levnějšího, v nabídce mají Samsung 203B, sice má rozlišení jen 1400x1050, ale je to pořád víc než 1280x1024 a není o tolik dražší než ty devatenáctky.
no, když se koukám na ceny dvacítek, tak bych skoro raději vzal dvě sedmnáctky, to by se třeba mně šiklo víc, ale každý má jiné potřeby, že, a navíc spotřeba by byla asi o dost vyššíTakovéty věty jsou skvělé při rozhovoru v plné tramvaji.
Tiskni Sdílej: