abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 08:22 | Bezpečnostní upozornění

    V OpenBSD byla objevena 27 let stará chyba v ppp pomocí níž lze vzdáleně obejít autentifikaci. Chyba byla nahlášena 12.6. a 14.6. byla opravena. Bližší info v článku A 27-Year-Old Authentication Bypass in OpenBSD's PPP Stack.

    Max | Komentářů: 4
    dnes 05:22 | Zajímavý článek

    Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    včera 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.6. 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1922 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: SUSE 10.1 kompilace jádra

    Limoto avatar 1.8.2006 15:45 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    SUSE 10.1 kompilace jádra
    Přečteno: 189×
    jelikož sem se chtěl zbavit initrd a původního jádra, tak sem zompilloval nový jádro. při spouštění ale vyhodí hlášku: Warning: unable to open an inital console a ani se nespustí služby, potom naskočí (none) login: a když se přihlásím ať už jako root nebo normální user tak to vyhoddí Chyba v modulu služby (a k tomu ještě v nějakým ne-českým kódování) jak ten kernel rozjet?

    Odpovědi

    1.8.2006 16:24 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    jelikož sem se chtěl zbavit initrd a původního jádra

    Dovod? Evidentne si skompiloval jadro bez podpory konzoly, takze to vidim na dlhsiu cestu ...
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    Limoto avatar 1.8.2006 17:21 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    kde tam ej podpora konzole? nic takovýho sem nenašel
    1.8.2006 16:41 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    Těžko hádat, pokud ani nenapíšete, z jakých zdrojáků a s jakou konfigurací jste to jádro překládal.
    Limoto avatar 1.8.2006 16:43 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    jádro je 2.6.16.21-0.13 (nejnovější v YaSTu), konfigurace to mám jako zkopírovat celej .config?
    1.8.2006 16:46 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    Spíš jde o to, jak vznikla. Jestli jste jen něco (co?) upravil oproti defaultní, jestli jste naopak něco přidal nebo jestli jste se snažil jít do minimální konfigurace.
    Limoto avatar 1.8.2006 17:03 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    snažil sem se vyhodit nepotřebný
    1.8.2006 17:07 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    Možná jste toho vyhodil moc. Upřímně řečeno, nezdá se mi, že by toho v distribučním jádře bylo nějak moc nepotřebného, naprostá většina postradatelných věcí je v modulech. Také bych doporučoval zvážit, zda se opravdu obejdete bez initial ramdisku.
    Limoto avatar 1.8.2006 21:19 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    no, jde o to, že některý moduly jsou mi na prd a kdybych je kompiloval, tak tu kompilaci hodně prodloužím (mám Durona Morgan 1210MHz). nevidím nic, co bych v initrd potřeboval, všechno je v pohodě až po ten warning
    Limoto avatar 3.8.2006 17:49 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    hmm, tak sem si všiml že u toho kernelu z YaSTu je initrd, zkusil sem ho použít a skoro to nabootovalo (seklo se to při spouštění kterési service, že se rozsvítila floppyna a nechtěla zhasnout a nejelo to dál - asi sem něco špatně nakonfiguroval), ale zajímalo by mě, jak se toho initrd zbavit.. nemohlo by to dělat udev? (přiznám se, že nevím co to je, ale někde sem četl že to nějak blblo)
    1.8.2006 22:28 patok
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    Nejspis to fakt bude tou konzoli (nebo proste si zapomel neco zkompilovat - mej taky na mysli, ze nektery klicovy veci musis mit v jadre napevno), takze jak to opravit...

    Predpokladam ze SuSE bude mit nejaky rescue CD, jestli ne, budes si muset vystacit s instalacnim, nebo nejakym live cd. Nejdrulezitejsi je se dostat do konzole (a mit superuzivatelsky prava samozrejme). Musis namountovat disk (pokud to za tebe neudela treba automount). Potom (neni to nutny, pokud budes jadro kopirovat 'rucne' do /boot) se na ten disk 'chrootnes' a vratis se ke zdrojakum kernelu... spustis znovu konfiguraci, pridas to co chybi (pripadne nektery moduly co by mohly delat problemy tam das napevno), zkompilujes a nainstalujes... jestli si nedaval jeste "make mrproper", tak to bude rychlejsi daleko. Pak se kouknes do /etc/lilo.conf nebo /boot/grub/menu.1st, podle toho co mas za loader). grub/lilo nainstalujes do MBR nejspis (lilo staci jenom spustit bez parametru, grub nejaky parametry pozaduje myslim). a zkusis restartovat... Takhle to muzes opakovat dokola, kdyby se to nedarilo... Jinak pri konfiguraci kernelu se da i vyhledavat klavesou / (slash), takze si muzes zkusit tu konzoli i najit... ja taky ted poradne nevim co presne tam mas hledat (a ani se nemuzu podivat za tebe, pac kernel kernel mam na odpojenym 500Mb disku :D).

    celej postup v prikazech (ber to jen orientacne)... zaciname po bootu z live cd a ziskani shellu:
    $ mkdir /mnt/hd
    $ mount -t ext3 /dev/hda1 /mnt/hd
    $ chroot /mnt/hd
    $ cd /usr/src/linux
    $ make menuconfig && make && make install # u make install neni potreba nasledne spoustet spoustet lilo (grub myslim taky ne)
    $ reboot
    
    ... snad to alespon trochu pomuze ;o)
    Limoto avatar 3.8.2006 08:04 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    tak jsem stáhl vanilla kernel, při konfigraci sem na žádný konsole nšahal a zas to stejný :-(
    3.8.2006 11:10 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    Len koli presnosti - pri konfiguracii vychadzas z defaultnej, alebo zo SUSE konfiguracie?
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    Limoto avatar 3.8.2006 14:15 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    no, ten .config ze suse jsem tam nkopíroval, prostě make menuconfig a všechno znova :-D
    3.8.2006 14:19 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    /proc/config.gz ?
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    Limoto avatar 3.8.2006 14:22 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    co je s ním? prostě jsem stáhnul zdrojáky kernelu, vybalil, udělal symlink, make menuconfig, make, make install, make modules_install nic jinýho
    3.8.2006 14:26 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    Něco snad přece - jak to bootujete? Jak jste vyrobil initial ramdisk?
    Limoto avatar 3.8.2006 14:37 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    ten jsem nevyrobil
    3.8.2006 14:42 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    Podívejte se, na rovinu: dokud se neuráčíte napsat, co jste to vlastně přeložil a jak jste to vlastně bootoval, žádné kloudné odpovědi se nedočkáte. Páčíme to z vás už třetí den a pořád jen samé mlhavé náznaky typu "něco jsem tam z konfigurace vyházel, nějak jsem to zkusil nabootovat, hodilo to nějakou chybu". Jasnovidci nejsme (aspoň já ne). Tak si to rozmyslete…
    3.8.2006 14:30 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    To si pouzil defaultnu konfiguraciu (i386, fs v M a pod.).
    Skus rozbalit ten z /proc - je to konfigurak ktory bol pouzity pre nastavenie aktualneho(beziaceho) kernelu - medzi nimi moze byt sakramentsky rozdiel ;-).
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    Limoto avatar 3.8.2006 14:38 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    kterej má zakompilovaný všechno, kromě toho co potřebuju ;-)
    3.8.2006 14:43 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    Je jednoduchsie FUNGUJUCE jadro upravit ako bez skusenosti konfigurovat od zakladov
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    Limoto avatar 3.8.2006 14:42 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    pochopitelně jsem zakompiloval řadič a root FS ;-)
    Limoto avatar 4.8.2006 20:22 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE 10.1 kompilace jádra
    tak asi na 10. pokus o hledání tady na fóru sem našel thread, ve kterým to vyřešili. takže už to jede :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.