Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
potom ich mozu predavat inym firmam.
bol by to super biznis.
NIKTO BY SI TO NEVSIMOL!!!
A potom je uplne od veci hovorit o bezpecnosti linuxu.
nikto nema sancu to zistit a v pripade odhalenia sa to moze povazovat za bug - oni za chyby v ich softe nerucia, lebo ich soft je "free".
len mi nepiste, ze pozeram vela filmov.
linuxu nerozumiem az na tolko aby som vedel checknut ake udaje posiela na server pri update.
moja otazka znie: je to mozne? dalo by sa zistit ze take nieco robia?
fakt som nad tym velmi dlho premyslal - zdalo sa mi to ako dobry zdroj penazi pre dane firmy.
dakujem za odborne vysvetlenie.
dufam ze vies co hovoris(bez urazky)
este raz dik.
Microsoft by si taku moznost nenechal ujst a minuli by aj posledny halier aby to dokazali.
Ako sa hovori zdochynajuci kon najviac kope.
A MS uz dochadzaju napady ako zastavit narast uzivatelov open-source. Mne osobne sa najviac pacil ten, ked posielali linux userom maily aby zacvakali nejake vazne love za ukradnuty kod pouzity v jadre - to bolo fakt vtipne.
OK, otazka bola vyriesena.
Prajem pekny neskory vecer.
Ale vzdy uprednostnujem nazory od viacerych ludi, kedze (nastastie) nemam pocit ze som dokonaly.
A dobri ujovia policajti a politici sa im v tom snazia zabranit!!!
Je to smutne ale je to tak!!!
Nastastie Brjus Vilis, Arnold Svarceneger a Silvester Stalone im v tom zabrania!!!
Sorry za off-topic, nemohol som si pomoct :)
Tiskni
Sdílej: