V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Uááá, děsný dotaz, ale překonám se.
Zkusil jste, zda vám pro inkriminované weby funguje resolving? Tj., pokud zkusíte host www.centrum.cz, řekne vám to IP adresu, anebo to zahlásí chybu?
A jinak si neodpustím - proč to neřešíte s tím kámošem?
Nevím sice, jak souvisí "ten router přes wifi" s čímkoliv ostatním, ale je mi to celkem fuk. Vy jste to postuloval jako BIND problém, nicméně pokud na to blbé centrum pingnete, tak vám zjevně DNS funguje.
Jiný problém budete holt muset popsat od základu podrobněji, coby kuřák mám poničený čich, takže to místo vás nevyčuchám. A co jsem tak zaslechl, ostatním kolegům se jak na potvoru rozbily křišťálové koule...
To je asi nerelevantní dotaz, nemyslíte? Jestliže mu resolving funguje u pingu, není důvod, aby mu nefungoval v browseru, ne? I když, u Windows si nelze být ničím jist...
Ovšem dokážu si představit, že by mohl mít "BIND" nastaven jako proxy, a to by nejspíš nefungovalo... Ale stejně tak si dokážu představit X dalších možných problémů - jenže bez informací od tazatele se jaksi není od čeho odpíchnout...
Ano, problém byl úplně jinde... Sice nikdo neví co kde jak a proč, ale hlavně, že je problém vyřešen. :-/
PS: Jo tak, vám šlo s tím BIDNem o to, že na lokální mašině mu běží BIND, ale ona sama resolvuje přes něco jiného. Joo, i takový problém jde vyrobit No, nechme toho, hlavně, že je vymalováno. Což se nedá říct o naší kuchyni a mojí začínající dovolené...
Asi budu muset vážně sepsat nějaké pojednání o tom, jak se ptát, je až k nevíře, jak nepřekonatelný problém to je… :-( Takže jen stručně: místo zmatených a mlhavých náznaků zkuste jasně a co nejpřesněji popsat:
Ve vlastním zájmu také začněte používat interpunkci a pokud možno i diakritiku, jinak riskujete, že ostatní nebudou mít trpělivost váš text luštit.
Tiskni
Sdílej: