Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Uááá, děsný dotaz, ale překonám se.
Zkusil jste, zda vám pro inkriminované weby funguje resolving? Tj., pokud zkusíte host www.centrum.cz, řekne vám to IP adresu, anebo to zahlásí chybu?
A jinak si neodpustím - proč to neřešíte s tím kámošem?
Nevím sice, jak souvisí "ten router přes wifi" s čímkoliv ostatním, ale je mi to celkem fuk. Vy jste to postuloval jako BIND problém, nicméně pokud na to blbé centrum pingnete, tak vám zjevně DNS funguje.
Jiný problém budete holt muset popsat od základu podrobněji, coby kuřák mám poničený čich, takže to místo vás nevyčuchám. A co jsem tak zaslechl, ostatním kolegům se jak na potvoru rozbily křišťálové koule...
To je asi nerelevantní dotaz, nemyslíte? Jestliže mu resolving funguje u pingu, není důvod, aby mu nefungoval v browseru, ne? I když, u Windows si nelze být ničím jist...
Ovšem dokážu si představit, že by mohl mít "BIND" nastaven jako proxy, a to by nejspíš nefungovalo... Ale stejně tak si dokážu představit X dalších možných problémů - jenže bez informací od tazatele se jaksi není od čeho odpíchnout...
Ano, problém byl úplně jinde... Sice nikdo neví co kde jak a proč, ale hlavně, že je problém vyřešen. :-/
PS: Jo tak, vám šlo s tím BIDNem o to, že na lokální mašině mu běží BIND, ale ona sama resolvuje přes něco jiného. Joo, i takový problém jde vyrobit No, nechme toho, hlavně, že je vymalováno. Což se nedá říct o naší kuchyni a mojí začínající dovolené...
Asi budu muset vážně sepsat nějaké pojednání o tom, jak se ptát, je až k nevíře, jak nepřekonatelný problém to je… :-( Takže jen stručně: místo zmatených a mlhavých náznaků zkuste jasně a co nejpřesněji popsat:
Ve vlastním zájmu také začněte používat interpunkci a pokud možno i diakritiku, jinak riskujete, že ostatní nebudou mít trpělivost váš text luštit.
Tiskni
Sdílej: