Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Zdravím, mám trochu netradiční dotaz, spíš prosbu o doporučení. Ačkoliv se za to trochu stydím, dosud jsem nepotřeboval psát žádné dokumenty delší než několik jednotek, maximálně desítek stran, u nichž nijak zvlášť nezáleželo na struktuře, a k tomu jsem používal gvim nebo gedit, když nestačil prostý text tak k formátování html a css, a případný tisk probíhal z čehokoliv, co otevřelo to html. Teď mě však čeká povinnost psát více, kvalitněji a častěji, než dosud, a zřejmě i delší texty.
Pokud nepočítám MS Word 95/97 krátce kdysi před lety, nemám ani zkušenost s wysiwyg ediroty, nejsem ničím nijak dotčen ani poznamenán, fakt umím jen to html. Proto jsem se chtěl zeptat, co byste mi doporučili, zda spíš něco jako OpenOffice.org Writer (Kword ani Abiword prý nebývají dost stabilní), nebo rovnou něco jako (La)TeX, popř. LyX. Co je lepší, efektivnější? Podotýkám, že ty dokumenty nebudou matematického charakteru, takže bych asi nijak nevyužil schopnosti TeXu, co se týče vzorců. Je přesto lepší se jej učit, spíš než wywisiwyg editory? Díky za doporučení.
Tiež odporúčam na písanie dlhších textov latex. Aj keď ho človek nepoužíva na sádzanie matematických textov , ocení jeho výhody.
Najlepšie na ňom je, že netrpí syndrómom posledného klepu, ktorý je dosť častý u wyswyg editorov. To je ked o tretej v noci dorábate dokumentáciu, dopíšete poslednú vetu a zistíte, že sa vám to celé porozskakovalo. Pri paťdesiatich stranách to prestáva byť sranda. Toto v latexu nehrozí. Prinajhoršom sa vám rozskočí posledný odstavec, ale dá sa to lahšie napraviť.
Ani pri písaní nie je človek zbytočne zaťažený vizuálnou stránkou dokumentu, takže sa môže lepšie sústrediť na text. Nekašle sa s tabulkou , ktorá mu neustále odskakuje.
Ak si vytvoríte vlastný štýlový súbor s makrami na jednom dokumente, ďaľšie sa vám píšu oveľa ľahšie. Vaše dokumenty síce potom vyzerajú uniformne, ale zato veľmi úhľadne. Keď sa s tým človek naučí, dá sa s tým robiť oveľa efektívnejšie, ako pri wyswyg editoroch.
Tiskni
Sdílej: