Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
Zdravím, mám trochu netradiční dotaz, spíš prosbu o doporučení. Ačkoliv se za to trochu stydím, dosud jsem nepotřeboval psát žádné dokumenty delší než několik jednotek, maximálně desítek stran, u nichž nijak zvlášť nezáleželo na struktuře, a k tomu jsem používal gvim nebo gedit, když nestačil prostý text tak k formátování html a css, a případný tisk probíhal z čehokoliv, co otevřelo to html. Teď mě však čeká povinnost psát více, kvalitněji a častěji, než dosud, a zřejmě i delší texty.
Pokud nepočítám MS Word 95/97 krátce kdysi před lety, nemám ani zkušenost s wysiwyg ediroty, nejsem ničím nijak dotčen ani poznamenán, fakt umím jen to html. Proto jsem se chtěl zeptat, co byste mi doporučili, zda spíš něco jako OpenOffice.org Writer (Kword ani Abiword prý nebývají dost stabilní), nebo rovnou něco jako (La)TeX, popř. LyX. Co je lepší, efektivnější? Podotýkám, že ty dokumenty nebudou matematického charakteru, takže bych asi nijak nevyužil schopnosti TeXu, co se týče vzorců. Je přesto lepší se jej učit, spíš než wywisiwyg editory? Díky za doporučení.
Tiež odporúčam na písanie dlhších textov latex. Aj keď ho človek nepoužíva na sádzanie matematických textov , ocení jeho výhody.
Najlepšie na ňom je, že netrpí syndrómom posledného klepu, ktorý je dosť častý u wyswyg editorov. To je ked o tretej v noci dorábate dokumentáciu, dopíšete poslednú vetu a zistíte, že sa vám to celé porozskakovalo. Pri paťdesiatich stranách to prestáva byť sranda. Toto v latexu nehrozí. Prinajhoršom sa vám rozskočí posledný odstavec, ale dá sa to lahšie napraviť.
Ani pri písaní nie je človek zbytočne zaťažený vizuálnou stránkou dokumentu, takže sa môže lepšie sústrediť na text. Nekašle sa s tabulkou , ktorá mu neustále odskakuje.
Ak si vytvoríte vlastný štýlový súbor s makrami na jednom dokumente, ďaľšie sa vám píšu oveľa ľahšie. Vaše dokumenty síce potom vyzerajú uniformne, ale zato veľmi úhľadne. Keď sa s tým človek naučí, dá sa s tým robiť oveľa efektívnejšie, ako pri wyswyg editoroch.
Tiskni
Sdílej: