Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Zdravim Donedavna som mal Xfree86 a programy ktore som chcel mat po starte spustene som jednoducho zapisal do .xinitrc . Spravil som celkovy upgrade distribucie a tym padom namiesto xfree mam Xorg 7.0 . A od vtedy patram ako to mam rozbehat. Ale ked spustim X-ka z konzoly prikazom startx , tak zrazu sa nacita vsetko z .xinitrc . Najvedsi problem je ale v tom ze mam z toho uplny hokej. Prosim vysvetlite mi to.
Fakcim na Debian testing , Openbox , Xorg 7.0 Najlepsie co som nasiel bolo:http://www.debian-administration.org/articles/50 ale nejde to -->problem je medzi stolickou a ...
Idem sa na to vyspat.xstart
, tak je potřeba editovat soubor .xinitrc
. Pokud používáte nějaký správce přihlášení jako gdm
a podobně, tak je třeba editovat soubor .xprofile
. Můj .xprofile
a .xinitrc
vypadají stejně a to takto:
# Nastavit pozadí #fbsetroot -mod 20 20 -fg rgb:33/33/33 -bg rgb:44/44/44 fbsetbg /home/dum8d0g/obrazky/Wallpapers/fool.png # Nastavit klávesnici xset r rate 195 48 # Spustit .. gaim & gkrellm & # Spustit openbox exec openboxDoufám, že jsem alespoň trochu pomohl..
~
~/.xsession
však stále funguje k mé spokojenosti.
V tom bugu sa hovori nieco v takom zmysle ,ze v debiane sa pouziva xsession namiesto xinitrd , ale jeho manual(xinitrd) sa da rovnako dobre pouzit i na xsession ? (je tak?) To dum8d0g : skusal som kuknut to nastavenie co tam mate , ale ja u seba nemam ziadny profile (xdm) subor , tak som skusil gdm ,ale ani ten to nema. Aky manager pouzivate? I ked tato otazka je tak trochu irelevantna , kedze ak som spravne pochopil z toho bugu ktory zaslal br , tak je jedno ze aky zavadzac pouzivame , vzdy sa v debiane cita nastavenie z xsession. Ps: Ako ma vyzerat ten skript v xsession , tak ako v /etc/X11/ ?? alebo staci len
#!/bin/sh xloadimage -onroot -quiet /home/x/baghira.JPG pypanel & idesk &PS2: Mozno nebudem do nedele schopny odpisat , tak sa neurazte.
ale ja u seba nemam ziadny profile (xdm) subor , tak som skusil gdm ,ale ani ten to nema.a zkoušel jsi se podívat třeba do
man xdm
? Tam by jsi se totiž dočetl, že máš použít ~/.xssesion. Nehledě na to, že i v man xorg
máš napsáno, kdy použít .xinitrc a kdy .xsession, nebo alespoň já to tam mám.
~/.xprofile
samozřejmě neexistoval dokud jsem jej nevyvořil.
GDM (GNOME Display Manager) If you are used to using the $HOME/.xinitrc file to pass arguments to the x server when it is started, such as xmodmap or xsetroot, you should note that you can add the same commands to the $HOME/.xprofile file.Tohle by už snad mělo být naprosto jasné. A snad to bude fční i pro jiné přihlašovátka. Viz google.
Tiskni
Sdílej: