Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Zajimalo by me, pomoci kterych nastroju se ve FreeBSD provadi nastaveni pokrocileho routovani. Mam na mysli kouzla, ktera se v linuxu provadeji pomoci nastroje ip . Jedna se konkretne o nastaveni dvou /nebo vice/ GW a deleni provozu podle kriterii /IP nebo druh provozu/. V linuxu si vytvorim pomoci ip route add dalsi pojmenovane routovaci tabulky, pak pomoci iptables omarkuju pakety a pomoci ip rule add posilam pakety do ruznych routovacich tabulek.
if1 = "fxp0" if2 = "fxp1" if1_gw = "195.1.1.1" if2_gw = "194.1.1.1" pass out on $if1 route-to ($if2 if2_gw) from $if2 to any pass out on $if2 route-to ($if1 if1_gw) from $if1 to anyPrve pravidlo smeruje pakety z rozhrania fxp0 na gw 195.1.1.1, druhe z rozhrania fxp1 na branu 194.1.1.1. Pakety, ktore sa tymto noodoslu su potom normalne spracovavane routovaciu tabulkou.
Tiskni
Sdílej: