V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).
Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.
Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Nevite nekdo jak je to kdyz, si koupim PCI kartu DVB-S a budu chtit UPC?Musíte si koupit kartu možností vložit dešifrovací modul. Dříve to byl jeden typ Technisat Skystar, ten už se ale neprodává - proto spíš tuto kartu (neověřoval jsem funkčnost pod Linuxem!). Potom musíte mít příslušnou UPC dešifrovací kartu do modulu.
Viz třeba něco o Czechlinku, datový tok má něco pod 40Mbps.
Ja jsem o skystar2 uvazoval, ale kdyz jsem videl funkcni karty s HW dekoderem, tak jsem ji zkousel sehnat... bohuzel nikde nejsou.Dá se sehnat starší SS1.
Chapu dobre, ze jeden transponder = jeden kmitocet?Ano jeden TP = jeden kmitočet.
Jinak na DVB-T jsou super karty AirStar2...AirStar2 je tatáž karta jako SkyStar2, jen určená pro DVB-T
Tiskni
Sdílej: