Byl představen ICT Supply Chain Security Toolbox, společný nezávazný rámec EU pro posuzování a snižování kybernetických bezpečnostních rizik v ICT dodavatelských řetězcích. Toolbox identifikuje možné rizikové scénáře ovlivňující ICT dodavatelské řetězce a na jejich podkladě nabízí koordinovaná doporučení k hodnocení a mitigaci rizik. Doporučení se dotýkají mj. podpory multi-vendor strategií a snižování závislostí na vysoce
… více »Nizozemský ministr obrany Gijs Tuinman prohlásil, že je možné stíhací letouny F-35 'jailbreaknout stejně jako iPhony', tedy upravit jejich software bez souhlasu USA nebo spolupráce s výrobcem Lockheed Martin. Tento výrok zazněl v rozhovoru na BNR Nieuwsradio, kde Tuinman naznačil, že evropské země by mohly potřebovat větší nezávislost na americké technologii. Jak by bylo jailbreak možné technicky provést pan ministr nijak nespecifikoval, nicméně je známé, že izraelské letectvo ve svých modifikovaných stíhačkách F-35 používá vlastní software.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 162 (pdf).
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report za rok 2025 s klíčovými daty o vývoji domény .CZ. Na konci roku 2025 bylo v registru české národní domény celkem 1 515 860 s koncovkou .CZ. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 16 222 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v lednu (18 722) a nejméně pak v červnu (14 559). Podíl domén zabezpečených pomocí technologie DNSSEC se po několika letech stagnace výrazně
… více »Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Fedora 43 Asahi Remix s KDE Plasma už funguje na M3. Zatím ale bez GPU akcelerace. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
Red Hat představil nový nástroj Digital Sovereignty Readiness Assessment (GitHub), který organizacím umožní vyhodnotit jejich aktuální schopnosti v oblasti digitální suverenity a nastavit strategii pro nezávislé a bezpečné řízení IT prostředí.
BarraCUDA je neoficiální open-source CUDA kompilátor, ale pro grafické karty AMD (CUDA je proprietární technologie společnosti NVIDIA). BarraCUDA dokáže přeložit zdrojové *.cu soubory (prakticky C/C++) přímo do strojového kódu mikroarchitektury GFX11 a vytvořit tak ELF *.hsaco binární soubory, spustitelné na grafické kartě AMD. Zdrojový kód (převážně C99) je k dispozici na GitHubu, pod licencí Apache-2.0.
Podvodné reklamy na sociálních internetových platformách, jako je Facebook, Instagram nebo X, vytvořily loni v Česku jejich provozovatelům příjmy 139 milionů eur, tedy zhruba 3,4 miliardy korun. Proti roku 2022 je to nárůst o 51 procent. Vyplývá to z analýzy Juniper Research pro společnost Revolut. Podle výzkumu je v Česku zhruba jedna ze sedmi zobrazených reklam podvodná. Je to o 14,5 procenta více, než je evropský průměr, kde je podvodná každá desátá reklama.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.6 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
mount -t cifs //192.168.0.9/music /mnt/music/Pak ale neni mozne primo z primountovaneho disku prehravat cokoli (zadnym prgramem mplayer, xmms, amarok)
Playing /mnt/usb/Folk/4TET/Track No01.mp3. Cache fill: 0.00% (0 bytes) XMMS: found plugin: libmikmod.so (MikMod Player 1.2.10) XMMS: found plugin: libvorbis.so (Ogg Vorbis Player 1.2.10) XMMS: found plugin: libcdaudio.so (CD Audio Player 1.2.10) XMMS: found plugin: libwav.so (Wave Player 1.2.10) XMMS: found plugin: libmpg123.so (MPEG Layer 1/2/3 Player 1.2.10) XMMS: found plugin: libtonegen.so (Tone Generator 1.2.10) XMMS: found plugin: librh_mp3.so (MPEG Layer 1/2/3 Placeholder Plugin) Error id3.c, line 285: fread() failed Waiting for the XMMS plugin to start playback of '/mnt/usb/Folk/4TET/Track No01.mp3'... XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/librh_mp3.so XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/libtonegen.so XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/libmpg123.so XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/libwav.so XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/libcdaudio.so XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/libvorbis.so XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/libmikmod.so libavformat file format detected. LAVF_header: av_open_input_stream() failed Exiting... (End of file)V pripade videa:
Playing /mnt/films/Majestic/The Majestic (Jim Carrey, Dvd Rip DivX).avi. Cache fill: 0.00% (0 bytes) AVI: Missing video stream!? Contact the author, it may be a bug :( XMMS: found plugin: libmikmod.so (MikMod Player 1.2.10) XMMS: found plugin: libvorbis.so (Ogg Vorbis Player 1.2.10) XMMS: found plugin: libcdaudio.so (CD Audio Player 1.2.10) XMMS: found plugin: libwav.so (Wave Player 1.2.10) XMMS: found plugin: libmpg123.so (MPEG Layer 1/2/3 Player 1.2.10) XMMS: found plugin: libtonegen.so (Tone Generator 1.2.10) XMMS: found plugin: librh_mp3.so (MPEG Layer 1/2/3 Placeholder Plugin) XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/librh_mp3.so XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/libtonegen.so XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/libmpg123.so XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/libwav.so XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/libcdaudio.so XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/libvorbis.so XMMS: Closing plugin /usr/lib/xmms/Input/libmikmod.so Exiting... (End of file)Pokud mountuji filesystem jako smbfs, tak prehravace funguji, ale pak zase nefunguje cestina - resil jsem to tady asi pred pul rokem a jedine vychodisko bylo pouzit cifs.
mount -t smbfs //192.168.0.9/music /mnt/usb/ -o iocharset=utf8,codepage=cp852Potreboval bych tedy poradit co a jak nastavit, aby fungovalo prehravani i pres cifs. Diky Muj smb.conf
[global]
workgroup = DOMA
server string = Samba Server
guest account = xzavrel
restrict anonymous = no
max log size = 50
security = share
*passwd:*all*authentication*tokens*updated*successfully*
socket options = TCP_NODELAY SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192
local master = no
os level = 64
domain master = yes
wins support = yes
dns proxy = no
[music]
path = /mnt/music
guest ok = yes
writeable = yes
browseable = yes
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: