Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
who has xx.xx.xx.xx? Tell "moja ip"
Kde xxx je nejaka adresa neznama, striedali sa ich desiatky.
Niekedy bola naopak vysialana poziadavka inou ip na moju.
1. Teď už vám jednotky sedí - ale teprve v tomto příspěvku. Ve všech předchozích byly jednotky úplně nesmyslné.
2. Především absolutně netušíme, jak vlastně vypadá ten segment, kde se to děje. Navíc jste se ani neobtěžoval podívat, jestli ty ARP dotazy chodí z MAC adresy vaší karty nebo z nějaké jiné - pouze jste zmínil pár zmatených spekulací na téma Asustek vs. Intel. Vážně si myslíte, že z takto útržkovitých náznaků vám někdo vyprodukuje rozumnou odpověď?
Skutečně to vypadá na nějaký plošný scan. Tedy za předpokladu, že vaše síť je 172.19.0.0/16 nebo něco podobného, pokud máte /24, pak to vypadá navíc na chybu v konfiguraci. ARP dotazy jsou ze své podstaty posílány jako broadcasty, na tom není nic divného ani špatného, podivné je jen jejich množství, ale to odpovídá snaze kontaktovat v krátkém čase velké množství různých adres.
Co se Asusteku týká, takhle ethereal identifikuje např. mou integrovanou Marvell 88E8001 (v jednom stroji prefix 00:11:2F, ve druhém 00:15:F2).
Tiskni
Sdílej: