Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
WLED je open-source firmware pro ESP8266/ESP32, který umožňuje Wi-Fi ovládání adresovatelných LED pásků se stovkami efektů, synchronizací, audioreaktivním módem a Home-Assistant integrací. Je založen na Arduino frameworku.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.
Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.
Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.
Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).
Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.
Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.
Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
xterm
?
pacman -S xterm> pacman stáhl dokonce i novou verzi ale pořád stejný problém BTW ty ostatní programy souvisejí s xterm? Nespouští se přes něj náhodou? Vždy když shodím xka, naleznu upozornění že xterm v /bin/ nemohl být spuštěn, přičemž hned podtím je řádek protichůdný xterm blabla succed nebo nějak tak. V /bin/ je xterm a dokonce jsem mu dal i práva 777... Děkuji LFCIB
pacman -Qo /bin/xterm
A druhý, nepoužívaš nahodou tu novou betu xfce?
gnome-terminal
ten funguje?
Details: Failed to execute child process "gnome-terminal" (No such file or directory)Takže podobná hláška jako zůstává v konzoli po xkách ohledně xtermu, tak mě napadá nespouští gnome-terminal > xterm? LFCIB
gnome-terminal
by měla být samostatná aplikace - takhle to vypadá, jako by ani nebyl nainstalován.
Tiskni
Sdílej: