Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2024, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení v Praze (FIT ČVUT). Na programu je spousta zajímavých přednášek.
Elon Musk na akci We, Robot (YouTube, 𝕏) představil Robotaxi, Robovan a vylepšeného Tesla Bota (Optimus).
Internet Archive je offline (𝕏, Bluesky, Mastodon). Unikly údaje 31 milionů uživatelů. Probíhal / probíhá na něj DDoS útok.
Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu rozepsala o hraní AAA her na Asahi Linuxu. Na YouTube je záznam její včerejší přednášky na XDC 2024 (X.Org Developer's Conference).
Vláda schválila Národní polovodičovou strategii: Česká republika má velký potenciál stát se významným hráčem v oblasti výroby čipů, zejména v evropském měřítku. Využít tento potenciál je cílem Národní polovodičové strategie, kterou připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s experty, a která navazuje na evropský Akt o čipech.
V lete vyšiel Aeonwave 4.0, ktorý niekoľkonásobne menej vyťažuje procesor pri interpretácií priestorového zvuku než OpenAL Soft. Autor hľadá prispievateľov do knižnice libaaxopenal za účelom pridania ALC_EXT_EFX rozšírení využívaných napr. v hre Doom 3 cez port Dhewm3 v Linuxe.
Linuxová distribuce Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole“ byla vydána. Jde o průběžné vydání s podporou 9 měsíců. Obsahuje mj. Linux 6.11 či GNOME 47 s několika odkazy na první vydání Ubuntu (4.10 „Warty Warthog“) před 20 lety. K dispozici jsou také oficiální deriváty s odlišnými výchozími desktopovými prostředími anebo balíky aplikací.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové major verzi 2.0 (YouTube). Důležité změny v Migration Guide.
Apache Tomcat (Wikipedie) slaví 25 let. Při té příležitosti byla vydána nová verze 11.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 24.09.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. O3DE má nového maskota: Odie.
yum
a smart
.Nemám doma připojení přes inet,takže si repozitáře stahuji na přenosný disk,doma vygeneruji pomocí createrepo
potřebná data a instaluji software.Jenže poslední dobou mi smart
neúměrně dlouho "žvýká" data.yum
je taky docelá pomalý.Měl bych za to,že když nemusejí nic stahovat a mají vše na lokálním disku,tak by to mělo fičet rychle jenže, např včera jsem večer spustil nice -n -20 smart upgrade -y
a ani do rána nebyl schopen nic zaktualizovat.Ráno byl stále stav Computing transactions...
.To přece není únosné.Dělám někde chybu,mám něco špatně nastavené,nějaký jiný tip na zrychlení?
U yumu je výhoda,že je aspoň na obrazovce vidět,co se děje.U smartu nic,takže vůbec netuším,co tam vlastně kalkuluje:(
Jinak PC je P4 1.6GHz,ram 384MB,Aurox 12.0.
Poradí někdo co s tím,jak to popohnat?
smart
si neporadí s některými závislostmi.Asi se zacyklí nebo co.Je mi divné,že nemá nějaký parametr,aby vypisoval,co zrovna provádí,podobně,jako to vypisuje yum
.Tak bych mohl odhalit,na čem to vázné.
Mimochodem,jde nějakým způsobem donutit smart
nebo yum
,aby vyřešil závislosti a to včetně třeba downgrade?Vím,smart
má příkaz fix
,ale ten zahlásí,že jsou závislosti v pořádku,ale když dám yum groupinstall `GNOME Desktop Environment`
,vždycky to skončí na nějakých chybějících závislostech.Smart
nemá groupinstall
nebo jsem na to ještě nepřišel.A yum
se zřejmě snaží nainstalovat nejnovější verze balíčků a pak když narazí na nějaký hodně nový,nenajde k němu ten zbytek.Zkusil jsem mu smazat pkgpolicy=newwest
,ale to nepomohlo.
Tiskni Sdílej: