Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
yum
a smart
.Nemám doma připojení přes inet,takže si repozitáře stahuji na přenosný disk,doma vygeneruji pomocí createrepo
potřebná data a instaluji software.Jenže poslední dobou mi smart
neúměrně dlouho "žvýká" data.yum
je taky docelá pomalý.Měl bych za to,že když nemusejí nic stahovat a mají vše na lokálním disku,tak by to mělo fičet rychle jenže, např včera jsem večer spustil nice -n -20 smart upgrade -y
a ani do rána nebyl schopen nic zaktualizovat.Ráno byl stále stav Computing transactions...
.To přece není únosné.Dělám někde chybu,mám něco špatně nastavené,nějaký jiný tip na zrychlení?
U yumu je výhoda,že je aspoň na obrazovce vidět,co se děje.U smartu nic,takže vůbec netuším,co tam vlastně kalkuluje:(
Jinak PC je P4 1.6GHz,ram 384MB,Aurox 12.0.
Poradí někdo co s tím,jak to popohnat?
smart
si neporadí s některými závislostmi.Asi se zacyklí nebo co.Je mi divné,že nemá nějaký parametr,aby vypisoval,co zrovna provádí,podobně,jako to vypisuje yum
.Tak bych mohl odhalit,na čem to vázné.
Mimochodem,jde nějakým způsobem donutit smart
nebo yum
,aby vyřešil závislosti a to včetně třeba downgrade?Vím,smart
má příkaz fix
,ale ten zahlásí,že jsou závislosti v pořádku,ale když dám yum groupinstall `GNOME Desktop Environment`
,vždycky to skončí na nějakých chybějících závislostech.Smart
nemá groupinstall
nebo jsem na to ještě nepřišel.A yum
se zřejmě snaží nainstalovat nejnovější verze balíčků a pak když narazí na nějaký hodně nový,nenajde k němu ten zbytek.Zkusil jsem mu smazat pkgpolicy=newwest
,ale to nepomohlo.
Tiskni
Sdílej: