Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Jakou adresu má brána? Jak je nastavené routování? Když nastavíte natvrdo síťovku, jak pak vypadá ip addr
?
Věci nejsou jinak, jsou technologicky stejné, jen je jinak pojmenováváte. Možná.
Ano, natvrdo = staticky, bez dhcp.
Routování? Podle toho, kam si pingáte, potřebujete vědět, kudy kam.
A k tomu výpisu adresy ... vy sice něco nastavíte (myslíte si, že nastavíte), ale je potřeba se ještě podívat, jak je to nastaveno, zda to prošlo - tedy zda si příkaz rozumí s ostatním stavem, modulem síťovky atd.
To znamená jen to, že používáte u sebe vnitřní adresy a router má veřejnou adresu a pak vám asi dělá NAT. Tedy potřebujete zjistit, zda vám neběží nějakej dhcp klient nebo co se děje ... podle IP máte Karneval ...
Takže jak vám už radili, zkuste použít yast, případně něco jako dhclient eth0
nebo dhcpxd eth0
a hlavně doplňte prosím výsledek příkadu netstat -i
, měla by totiž být vidět obousměrná komunikace bez chyb.
P.S. Těch 169.x je standardní zeroconf.
Pise me to chybu "Network is unreachable"To je jak u tataru. Kazdy router ma dve sitova rozhrani (vnitrni a vnejsi). IP adresa vnitrniho rozhrani je vase brana kterou nastavujete na ty sitovce. Pokud vam to ukazuje
"Network is unreachable"
tak to znamena ze sit neni pruchozi.
PS: Pres co se ten router nastavuje? Pres web rozhrani nebo jinak?
nmap -sT ip_routeru
Pokud by tam byl ten telnet lognout se tam a sem do diskuze hodit vypis konfiguraku dhcp serveru. dhcpd.conf
Podle toho netstatu to vypadá, že nic nevysíláte. Máte tam jen 37 přijatých paketů?
U sítě můžete použít dhcp nebo statické nastavení, to, že je někde nastavený server, neznamená, že ho za každou cenu použijete. Tak ještě prosim o výpis ip addr
, pro potvrzení, zda je eth ve stavu up.
Tiskni
Sdílej: