Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
Chain INPUT (policy DROP) target prot opt source destination syn-flood tcp -- anywhere anywhere tcp flags:SYN,RST,ACK/SYN DROP tcp -- anywhere anywhere tcp flags:!SYN,RST,ACK/SYN state NEW ACCEPT all -- anywhere anywhere state RELATED,ESTABLISHED ACCEPT icmp -- anywhere anywhere ACCEPT all -- anywhere anywhere ACCEPT all -- anywhere anywhere ACCEPT all -- anywhere anywhere REJECT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:auth reject-with tcp-reset ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:ssh ACCEPT tcp -- anywhere anywhere tcp dpt:pop3 ACCEPT udp -- anywhere anywhere udp dpt:snmp Chain FORWARD (policy DROP) target prot opt source destination ACCEPT tcp -- anywhere 192.168.0.253 tcp dpt:58698 ACCEPT udp -- anywhere 192.168.0.253 udp dpt:58698 ACCEPT all -- anywhere anywhere state NEW ACCEPT all -- anywhere anywhere state NEW ACCEPT all -- anywhere anywhere state RELATED,ESTABLISHED DROP all -- anywhere anywhere state INVALID,NEW TCPMSS tcp -- anywhere anywhere tcp flags:SYN,RST/SYN TCPMSS clamp to PMTU Chain OUTPUT (policy DROP) target prot opt source destination ACCEPT all -- anywhere anywhere state NEW,RELATED,ESTABLISHED ACCEPT icmp -- anywhere anywhere ACCEPT all -- anywhere anywhere ACCEPT all -- anywhere anywhere Chain syn-flood (1 references) target prot opt source destination RETURN all -- anywhere anywhere limit: avg 1/sec burst 20 DROP all -- anywhere anywhereJak by jste toto řešili? Stačí prosím ťuknout.. Díky!!
iptables -A ...
přidává pravidlo nakonec a pravidla se prochází popořadě. Tedy pokud se narazí na pravidlo, které paket povolí, nezáleží na tom, že by se v dalším pravidle zakázal. Pokud je problém v tomto, použijte iptables -I ...
, což přidává pravidlo na začátek řetězce...
iptables -A FORWARD -s 192.168.0.253 ...
nestane celkem nic, neboť všechny pakety spadnou do některého z dřívějších pravidel - takže chceš asi napsat iptables -I ...
btw, k čemu je dobré spojení na port 58698?
Tiskni Sdílej: