Jakub Vrána napsal AI plugin sql-gemini pro nástroj pro správu databáze v jednom PHP souboru Adminer. Plugin dovoluje sestavovat SQL dotazy pomocí AI, konkrétně pomocí Google Gemini.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 0.4.15 (𝕏) svobodného operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání.
Byl představen rpi-image-gen, tj. oficiální nástroj pro vytváření vlastních softwarových obrazů pro zařízení Raspberry Pi.
Byla vydána nová major verze 8.0, aktuálně 8.0.1, softwaru pro správu elektronických knih Calibre (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je lepší podpora Kobo KEPUB formátu nebo integrovaný lokálně běžící engine Piper pro převod textu na řeč používaný pro čtení nahlas (již od verze 7.18).
Společnost OpenAI rozšířila své API o nové audio modely. Nový model pro převod textu na řeč (text-to-speech model) lze bez přihlašování vyzkoušet na stránce OpenAI.fm.
Příspěvek Bezpečnost paměti pro webové fonty na blogu Chrome pro vývojáře rozebírá, proč se pro zpracování webových fontů v Chrome místo FreeType nově používá v Rustu napsaná Skrifa z Fontations.
V pátek 21. a v sobotu 22. března proběhnou Arduino Days 2025, tj. každoroční „narozeninová oslava“ platformy Arduino. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je bude možné na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V sobotu v Praze na Matfyzu.
Komunitná konferencia Bratislava OpenCamp, ktorá sa uskutoční už o tri týždne 5. 4. 2025 na FIIT STU pozná svoj program – návštevníkom ponúkne 3 paralelné behy prednášok a workshopov na rôzne témy týkajúce sa otvoreného softvéru či otvorených technológií.
Časopis MagPi od nakladatelství Raspberry Pi se s číslem 151 přejmenoval na Raspberry Pi Official Magazine. I pod novým názvem zůstává nadále ve formátu pdf zdarma ke čtení.
1. Źádný virtuální interface eth0:1
neexistuje.
2. Neměl by v tom být žádný problém, ale bez dalších podrobností těžko odhadnout, co jste udělal špatně. Možná zakázaný IP forwarding, možná chybně nastavený paketový filtr, možná něco úplně jiného…
ip a add 192.168.2.1/24 brd + label eth0:1 dev eth0po ifconfig pak vidim ve vypisu krome eth0,eth1,eth2 take eth0:1.Forwarding mam povoleny - funguje pruchod eth0-eth1, ten paketovy filtr nevim presne.Nevim prikaz jak to zjistim.Ping na 192.168.2.2 pise
ping:sendmsg:operation permitted
To je nějaký nesmysl, není to spíš 'not permitted
'? To by pravděpodobně znamenalo, že příkaz ping
nemá nastaven SUID a zkoušíte ho spustit pod normálním uživatelem. Jenže to by se pak samozřejmě týkalo pingu na jakoukoli adresu…
Jinak byste se samozřejmě neměl spokojit s obvyklým "nefunguje" a provést aspoň základní diagnostiku, tj. zjistit, zda se ztrácí echo nebo odpověď a kde přesně se ztrácí.
not
tam samozrejmne je.Trochu jsem pokrocil.Mam problem v iptables kde kdyz zakazu implicitni -P INPUT DROP,to same pro OUTPUT a FORWARD tak se ping ze stroje kde bezi ten routr a kde to cele testuju rozbehne a AP ktere ma v siti tech xx.2.2 mi zacne odpovidat.Takze to bude chtit nejake pravidlo do iptables aby to proslo.Zkousel jsem ping z nejakeho pc v siti ma ip xx.1.20 vraci mi to ping od xx.2.1 coz je to ip pridane na to rozhrani eth0 ale ping na to AP xx.2.2 mi z toho pc v siti neodpovida.
Tiskni
Sdílej: