Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
1. Źádný virtuální interface eth0:1
neexistuje.
2. Neměl by v tom být žádný problém, ale bez dalších podrobností těžko odhadnout, co jste udělal špatně. Možná zakázaný IP forwarding, možná chybně nastavený paketový filtr, možná něco úplně jiného…
ip a add 192.168.2.1/24 brd + label eth0:1 dev eth0po ifconfig pak vidim ve vypisu krome eth0,eth1,eth2 take eth0:1.Forwarding mam povoleny - funguje pruchod eth0-eth1, ten paketovy filtr nevim presne.Nevim prikaz jak to zjistim.Ping na 192.168.2.2 pise
ping:sendmsg:operation permitted
To je nějaký nesmysl, není to spíš 'not permitted
'? To by pravděpodobně znamenalo, že příkaz ping
nemá nastaven SUID a zkoušíte ho spustit pod normálním uživatelem. Jenže to by se pak samozřejmě týkalo pingu na jakoukoli adresu…
Jinak byste se samozřejmě neměl spokojit s obvyklým "nefunguje" a provést aspoň základní diagnostiku, tj. zjistit, zda se ztrácí echo nebo odpověď a kde přesně se ztrácí.
not
tam samozrejmne je.Trochu jsem pokrocil.Mam problem v iptables kde kdyz zakazu implicitni -P INPUT DROP,to same pro OUTPUT a FORWARD tak se ping ze stroje kde bezi ten routr a kde to cele testuju rozbehne a AP ktere ma v siti tech xx.2.2 mi zacne odpovidat.Takze to bude chtit nejake pravidlo do iptables aby to proslo.Zkousel jsem ping z nejakeho pc v siti ma ip xx.1.20 vraci mi to ping od xx.2.1 coz je to ip pridane na to rozhrani eth0 ale ping na to AP xx.2.2 mi z toho pc v siti neodpovida.
Tiskni
Sdílej: