Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu březnový souhrn novinek (YouTube). Jednodeskový RISC-V počítač Star64 s SoC StarFive JH-7110 bude v prodeji od 4. dubna.
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 23.03. Přehled novinek v oznámení na webu a v CHANGELOGu na GitHubu.
Je tu opět apríl. Společnost Razer představila holící myš Razer Razer. Vědci z CERNu navrhují 25hodinový den. Společnost Elgato představila kolekci Elgato Home. Společnost Nothing Beer (5.1%). Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Před 25 lety byl uvolněn zdrojový kód balíku aplikací Netscape Communicator jako open source (např. dobová zpráva CNET), z čehož vzešel projekt Mozilla – ten si výročí nyní připomíná.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
mplayer -dumpfile music.aac -dumpstream http://radio.address
mplayer http://radio.address
?
mplayer -ao pcm:file=music.wav http://radio.address
A nestačilo by použiť:
mplayer -ao pcm:file=music.wav http://radio.address
Tak to nevim co presne dela(prozkousim), ale chapu, ze pokud mplayer uklada primo do souboru, nemuze vedet, kolik toho jiz prehral.
Problém je v tom, že pri dumpstream sa dáta nijako neinterpretujú (a teda MPlayer nevie napr. koľko sekúnd prešlo zvuku stahnuté dáta obsahujú).Jeste jednou jsem se nad tim zamyslel a je to dle me uplne jedno zda data interpretuje nebo ne. Stream se stahuje priblizne stejnou rychlosti jako by byl normalne prehravan(ted neberu v uvahu kolisani cache pameti), jen je nyni misto na zvukovy vystup zapsan do souboru. Tj. nejedna se o klasicky download. Tudiz pokud spustim proces ukladani a v ten okamzik zacne bezet cas od 0 a v pripade nejakeho vystupu(v tomto pripade kdyz prijdou nove metadata) se pred retezec pouze prida cas ubehly od spusteni procesu je problem vyresen. Ted to prozatimne resim tak, ze prijimam stejny stream dvakrat, jednou ho ukladam do souboru podruhe posilam na zvukovy vystup - u tohoto mohu filtrovat data prichazejici behem prehravani na vystup a ukladat co je potreba do souboru. Neni to takovy problem, protoze stream je ve formatu AAC+ 24kbps. Tudiz dohromady prijimam priblizne 48kbps. Horsi by to bylo u stremu s vetsim datovym tokem. Jedna se mi hlavne o to, ze mamli 10h streamu zabira mi soubor priblizne 105MB. Pokud si ho pak chci spetne prehrat, chci mit priblizny prehled jaka skladba hraje. Vysledny playlist vypada napr. takto:
discover - out on my own
0:0:0
alexia phillips - undercover lover (extended mix)
03:31.0
b-cap - send me an angel
09:12.4
dave mccullen - rave heaven
Jediny problem je tedy v tom, ze nechci zbytecne prijimat jeden stream nadvakrat.
streamripper
Tiskni
Sdílej: