Konference LinuxDays 2024 proběhne již tento víkend 12. a 13. října v Praze. Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů, zástup zajímavých osobností a stánky řady projektů: Fedora, openSUSE, vpsFree.cz, Mozilla, brmlab, OpenAlt a mnoho dalších. Vstup zdarma.
Představeny byly oficiální Raspberry Pi microSD karty třídy A2 a silikonový kryt na Raspberry Pi 5.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.9.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat klávesnice, notebooky, myši, podložky pod myš, keypady, sluchátka a další zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
mplayer -dumpfile music.aac -dumpstream http://radio.address
mplayer http://radio.address
?
mplayer -ao pcm:file=music.wav http://radio.address
A nestačilo by použiť:
mplayer -ao pcm:file=music.wav http://radio.address
Tak to nevim co presne dela(prozkousim), ale chapu, ze pokud mplayer uklada primo do souboru, nemuze vedet, kolik toho jiz prehral.
Problém je v tom, že pri dumpstream sa dáta nijako neinterpretujú (a teda MPlayer nevie napr. koľko sekúnd prešlo zvuku stahnuté dáta obsahujú).Jeste jednou jsem se nad tim zamyslel a je to dle me uplne jedno zda data interpretuje nebo ne. Stream se stahuje priblizne stejnou rychlosti jako by byl normalne prehravan(ted neberu v uvahu kolisani cache pameti), jen je nyni misto na zvukovy vystup zapsan do souboru. Tj. nejedna se o klasicky download. Tudiz pokud spustim proces ukladani a v ten okamzik zacne bezet cas od 0 a v pripade nejakeho vystupu(v tomto pripade kdyz prijdou nove metadata) se pred retezec pouze prida cas ubehly od spusteni procesu je problem vyresen. Ted to prozatimne resim tak, ze prijimam stejny stream dvakrat, jednou ho ukladam do souboru podruhe posilam na zvukovy vystup - u tohoto mohu filtrovat data prichazejici behem prehravani na vystup a ukladat co je potreba do souboru. Neni to takovy problem, protoze stream je ve formatu AAC+ 24kbps. Tudiz dohromady prijimam priblizne 48kbps. Horsi by to bylo u stremu s vetsim datovym tokem. Jedna se mi hlavne o to, ze mamli 10h streamu zabira mi soubor priblizne 105MB. Pokud si ho pak chci spetne prehrat, chci mit priblizny prehled jaka skladba hraje. Vysledny playlist vypada napr. takto:
discover - out on my own
0:0:0
alexia phillips - undercover lover (extended mix)
03:31.0
b-cap - send me an angel
09:12.4
dave mccullen - rave heaven
Jediny problem je tedy v tom, ze nechci zbytecne prijimat jeden stream nadvakrat.
streamripper
Tiskni Sdílej: